Ta nowa funkcja WhatsAppa na pewno przypadnie ci do gustu

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do czatowania na świecie, WhatsApp, właśnie zyskała zupełnie nową funkcję. Jeżeli jednak liczyliście na wideo-czat, to jeszcze nie tym razem. Ale i tak jest dobrze.

WhatsApp, z którego korzysta już 800 milionów użytkowników, oferuje szereg użytecznych opcji: dzielenie się zdjęciami i filmami, nagrywanie dźwięku, wysyłanie geolokalizacji. Teraz do tego katalogu dochodzi zupełnie nowa: dziele się dokumentami.

Zobacz też: Korzystasz z Facebook Messengera i słuchasz muzyki? Pokochasz tę nową funkcję

Funkcja ta właśnie prezentowana jest użytkownikom Androida oraz iOS-a w ramach najnowszej aktualizacji aplikacji. Dzięki niej można szybko podzielić się wybranym dokumentem z rozmówcą, a wygląda to tak samo, jakbyśmy udostępnili zdjęcie.

WhatsAppWhatsApp KM

Niestety, funkcja ta nie jest idealna. Na razie WhatsApp obsługuje tylko PDF-y, więc jeżeli będziemy chcieli wysłać jakiś inny format, jak chociażby .docx czy .xls, to nam się to nie uda.

Wprowadzenie dzielenia się dokumentami może świadczyć o tym, że WhatsApp poszukuje nowej bazy użytkowników. O ile na co dzień ludzie nie mają potrzeby wysyłania sobie tego typu plików za pomocą czatu, o tyle takie funkcje można znaleźć w komunikatorach dedykowanych firmom i biznesowi. W połączeniu z planowanym uruchomieniem wideo-czatu oraz poszerzeniem wsparcia dla różnych formatów dokumentów, WhatsApp mógłby spełniać rolę firmowego komunikatora. Tutaj jednak na aplikację czeka spora pułapka – oprócz użytecznych funkcji, w komunikacji firmowej istotna jest również kwestia jej bezpieczeństwa. A na tym polu WhatsApp nie oferuje wielu możliwości, przynajmniej w porównaniu z taką konkurencją, jak Telegram, Signal czy BBMessenger.

Więcej o: