Tablet Microsoftu Courier - na rynku w drugiej połowie roku?

Do Sieci wyciekły kolejne zdjęcia i informacje dotyczące tabletu Microsoftu. Urządzenia na rynku mamy spodziewać się w drugiej połowie bieżącego roku.

Interfejs tabletu Microsoftu - jak już niegdyś informowaliśmy - ma przypominać "niekończący się dziennik ".

Jego grubość wynosić ma nieco poniżej dwóch centymetrów, a waga ok. pół kilograma. Urządzenie oparte będzie najprawdopodobniej na platformie NVIDII - Tegra 2 . Plotki głoszą, że Courier może pojawić się na rynku w drugiej połowie roku, ale niestety nie znamy ani dokładnej daty, ani ceny.

Tablet Microsoftu działać ma pod kontrolą Windows CE 6 - czyli tego samego systemu, który znajduje się w Zune HD czy telefonach z serii Windows Phone 7.

Z informacji podawanych przez Engadget wynika, że tablet obsługiwany będzie rysikiem oraz dotykiem (w tym multitouch), a Microsoft główne jego zastosowanie upatruje w pisaniu i rysowaniu - stąd uwzględnienie opcji rozpoznawania pisma. Znajdować ma się w nim także kamerka internetowa.

Po premierze iPada nieuchronnie pojawiać będą się porównania tabletu Apple oraz Microsoftu. Z pierwszych doniesień wynika, że Courier ma być wyposażony w kamerę internetową, której (przynajmniej jak na razie) brakuje iPadowi. Do tego tablet koncernu z Redmond wyposażony ma być w podwójny 7-calowy ekran. Przekątna tabletu Apple to niecałe 10 cali . Czy takie różnice między nimi świadczą na korzyść któregoś z urządzeń? Moim zdaniem nie.

Przykładowe zastosowania iPada to drugi komputer, komputer dla dziecka (albo szerzej - niezbyt obeznanego z technologią użytkownika), przenośne centrum rozrywki, konsola do gier , albo czytnik książek. Tymczasem z prezentowanych filmów wynika, że Microsoft chce kreować swój tablet jako urządzenie biznesowe .

Niestety, nie sposób rzetelnie porównać iPada z Courierem, dopóki nie znamy choćby plotek na temat specyfikacji technicznej. Z tych informacji, którymi dysponujemy obecnie jednak wynika, że oba tablety trafiać będą do całkowicie różnych odbiorców.

Joanna Sosnowska

Więcej o: