10 najciekawszych aplikacji z Google App Marketplace

Oto wybrany całkowicie subiektywnie zestaw narzędzi z nowo otwartego sklepu z aplikacjami Google.  

Trzeba przyznać, że zestaw aplikacji już znajdujących się w Marketplace jest całkiem spory. Przejrzałam je wszystkie, abyście Wy już nie musieli tego robić. Aplikacje wybrane są subiektywnie pod kątem użyteczności dla jak największej ilości osób. Kolejność wymieniania ich jest przypadkowa.

1. Google Email Uploader - synchronizacja danych

Google Email Uploader to desktopowe narzędzie, które pozwala na eksport poczty oraz kontaktów z klientów pocztowych (Outlook, Thunderbird) do Gmaila. Zachowuje do tego np. foldery w których znajdowały się pierwotnie wiadomości. Aplikacja darmowa.

Google Email Uploader - aplikacja z Google Apps MarketplaceGoogle Email Uploader - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Google

2. Cloud Hero Desktop for Windows - synchronizacja danych

Aplikacja Cloud Hero Desktop for Windows tworzy na komputerze wirtualny dysk, na którym składować można pliki zarówno z Dokumentów Google jak i z "typowych" pakietów biurowych. Pozwala na synchronizację dokumentów między pakietem Office a Google Docs , oraz między obrazami przechowywanymi lokalnie a tymi z Picasy . Koszt: 10 dolarów za stanowisko.

Cloud Hero Desktop - aplikacja z Google Apps MarketplaceCloud Hero Desktop - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Cloudhero

3. CalendarShare for Partners and Secretaries - zarządzanie danymi

Bardzo przydatne narzędzie dla posiadaczy telefonów komórkowych - CalendarShare for Partners and Secretaries pozwala na udostępnienie wybranym osobom swojego kalendarza . W ten sposób sekretarka, współpracownicy czy ktokolwiek inny wie, w którym momencie jesteśmy na spotkaniu czy delegacji. Ceny wahają się w zależności od urządzenia (BlackBerry, Windows Mobile).

Opis narzędzia wygląda bardzo interesująco, natomiast zdaje się, że deweloper nieco się pospieszył z umieszczeniem go w sklepie Google, gdyż powodowana chęcią odwiedzenia strony internetowej producenta zobaczyłam "Sorry, service under construction "...

CalendarShare - aplikacja z Google Apps MarketplaceCalendarShare - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Google

4. BookFresh - zarządzanie kalendarzem

BookFresh to taka "wirtualna recepcja ". Aplikacja zintegrowana jest z Outlookiem, kalendarzem Google oraz iCal. Powiadamia o spotkaniu mailem lub SMS-em . Okres pierwszych 30 dni jest darmowy; później płaci się niecałe 20 dolarów za miesiąc.

BookFresh - aplikacja z Google Apps MarketplaceBookFresh - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Bookfresh

5. Doodle: Easy Scheduling - zarządzanie kalendarzem

Funkcjonalność Doodle: Easy Scheduling podobna jest do wyżej wspomnianego BookFresh. Ta aplikacja jednak uwzględnia 29 wersji językowych, integruje się z Outlookiem i innymi kalendarzami. Pozwala na wybranie właściwej daty na zorganizowanie spotkań, konferencji, itd. Usługa w wersji podstawowej jest bezpłatna; wersja dla biznesu kosztuje 25 dolarów miesięcznie.

Doodle - aplikacja z Google Apps MarketplaceDoodle - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Doodle

6. OffiSync - dokumenty

Mój osobisty faworyt - OffiSync dodaje do pakietu Office Microsoftu pasek menu, z poziomu którego dany plik można zapisać bezpośrednio w Google'owej chmurze. Aplikacja darmowa.

7. GDNote - dokumenty

Mój drugi faworyt. Jako wielka miłośniczka OneNote z pakietu Office z przyjemnością witam notatnik działających na podobnych zasadach w przeglądarce. Stworzone w GDNote notatki zapisują się w Dokumentach Office , można je także udostępniać, lub importować stworzone wcześniej w OneNote notesy. Okres próbny (30 dni) jest bezpłatny, później ceny wynoszą od 2 do 4 dolarów na miesiąc.

GDNote - aplikacja z Google Apps MarketplaceGDNote - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. GDNote

8. CloudSave for Google Docs - eDiscovery - dokumenty

CloudSave for Google Docs - eDiscovery to aplikacja która pozwala na przykład na odzyskanie skasowanych dokumentów Google. Jest jednak dość droga - od 25 dolarów za użytkownika do 15 000 dolarów od przedsiębiorstwa.

CloudSave - aplikacja z Google Apps MarketplaceCloudSave - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Cloudsave

9. Zoho Projects - zarządzanie projektami

Zoho Projects to rozbudowana aplikacja do tworzenia i zarządzania projektami. Uwzględnia przydzielanie zadań, spotkania, kalendarz, "kamienie milowe projektu", itd. Pierwszy projekt można stworzyć za darmo. Kolejne kosztują od 12 dolarów miesięcznie.

Zoho Projects - aplikacja z Google Apps MarketplaceZoho Projects - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Zoho

10. Expensify - księgowość

Expensify to narzędzie do zarządzania wydatkami. Pozwala tworzyć i zatwierdzać, zmieniać budżety . Dostępne są też aplikacje na BlackBerry, iPhone'a, Androida i Palma. Aplikacja jest bezpłatna, jeśli korzysta się z niej jedynie do tworzenia i zgłaszania raportów. W innym wypadku (zatwierdzanie) kosztuje 5 dolarów na miesiąc.

Expensify - aplikacja z Google Apps MarketplaceExpensify - aplikacja z Google Apps Marketplace Fot. Expensify

Joanna Sosnowska

Więcej o: