Gadżet dnia: Zegarek z witrażem na USB

Zegarek Broke należy do tej kategorii produktów, które z pozoru proste, wymagają stu stronicowej instrukcji obsługi. Ich główną zaletą jest jednak nieprzeciętny, tajemniczy a w tym przypadku wręcz nieodgadniony wygląd.

Urządzenie autorstwa studia TokyoFlash Japan to wbrew wszelkim pozorom zegarek . Jedyna róznica między tym i standardowym czasomierzem to elektroniczny cyferblat Broke, przedstawiony za pomoca trójkolorowego witraża .

Po naciśnięciu odpowiedniego guzika na obudowie układanka pokazuje godzinę za pomocą podświetlenia odpowiedniego układu kafli . Z początku poprawne odczytanie godziny nie jest łatwe, ale wystarczy spojrzeć na schemat cyferblatu w instrukcji, aby natychmiast zrozumieć sposób w jaki zegarek się komunikuje.

Kafle na brzegach oznaczają godziny, te bardziej ku środku pokazują "pięcio-minucia", natomiast najbardziej wewnętrzne pozostałe cztery minuty. Dodatkowo kolor środkowej płytki mówi nam czy jest przed- czy popołudnie. Banał.

TokyoFlash BrokeTokyoFlash Broke fot. TokyoFlash

Zegarek kosztuje 168 dolarów , ale do tego należy doliczyć jeszcze koszt przesyłki. Producent udziela rocznej gwarancji i obiecuje satysfakcję z użytkowania.

Broke zostaje gadżetem dnia, ponieważ wierzymy, że bardziej niż radość z użytkowania, zegarek gwarantuje zaspokojenie wewnętrznego ego posiadacza . Mając Broke na ręku po prostu czeka się na pytanie o godzinę.

[via TokyoFlash Japan ]

Łukasz Cichy

Więcej o: