Repliki motocykli z filmu Tron na eBayu

Amerykańska firma Parker Brothers Choppers oferuje wykonanie w pełni sprawnej i jeżdżącej repliki lightcycle z Tron: Legacy.

Wystarczy wyłożyć 35 tysięcy dolarów i już można oczekiwać na swój egzemplarz. Zbudowane ma zostać pięć replik (wszystkie czarne, każda z akcentami w innym kolorze), więc jeżeli ktoś koniecznie chce czarną z niebieskimi, zielonymi lub pomarańczowymi elementami to musi się pośpieszyć (czerwony i żółty są już zamówione). Kupujący będzie mógł również wybrać pomiędzy napędem spalinowym a elektrycznym, tak żeby replika była jeszcze bardziej futurystyczna. Podświetlanie LED-ami jest w standardzie, ale można je wyłączyć. Chociaż w przypadku repliki świetlnego motocykla akurat podświetlanie LEDami ma sens...

Każdy z motocykli będzie poruszać się na podwójnych, pozbawionych piast kołach ze stworzonymi specjalnie do nich oponami. Biorąc pod uwagę szerokość tych opon podejrzewam, że mogą być pewne problemy ze złożeniem tego urządzenia w zakręt. Producent twierdzi, że świetlne motocykle są budowane do codziennego używania na ulicy, ale raczej nie myślał przy tym o poruszaniu się w miejskich korkach.

Do motocykli dołączony będzie również kask w kształcie kasku z filmu, jednak pozbawiony homologacji.

[via Inhabitat ]

Leszek Karlik

Więcej o: