Social media: użytkownicy najbardziej zadowoleni z Wikipedii

Właśnie pojawił się nowy raport opisujący poziom zadowolenia użytkowników z usług sieciowych. Okazuje się, że w kategorii social media najbardziej zadowoleni jesteśmy z Wikipedii, najmniej z Facebooka i MySpace.

Doroczny raport przygotowany został przez ForSee Results dla American Customer Satisfaction Index , organizacji zajmującej się badaniem poziomu zadowolenia konsumentów. Raport dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego, ale jego wyniki i tak są zastanawiające. Badanie przeprowadzono na próbie 50 milionów internautów, którzy mogli oceniać serwisy w skali od 0 - 100. W sumie zadowolenie użytkowników z social media oceniono na 70. Najwyższe noty zdobyła Wikipedia (77), a najniższe - MySpace (63) i Facebook (64).

Twórców raportu zastanowił fakt, że najpopularniejszy serwis społecznościowy świata i zarazem jedna ze stron cieszących się w USA większą popularnością tak źle wypadł w zestawieniu. Według nich niższa ocena przyznawana była częściej przez starsze osoby, których na Facebooku przybywa. Przeszkadzają im niedookreślone zasady prywatności, czy często zmieniający się interfejs.

W raporcie czytamy, że z 223 przedsiębiorstw wymienianych w ankiecie, zaledwie 10 zdobyło wynik niższy od 65. Czy to znaczy, że niezadowolenie sprawi, że zaczniemy opuszczać Facebooka? Nie sądzę; świadczy raczej o tym, ile jesteśmy w stanie mu wybaczyć.

Joanna Sosnowska

Więcej o: