Oto nowe BlackBerry. Nazywa się Torch, czyli pochodnia

RIM, koncern odpowiedzialny za markę BlackBerry przedstawił właśnie model o nazwie Torch.

Właśnie odbywa się konferencja, na której zaprezentowano nowe BlackBerry. Ten model to slider z pełną klawiatura QWERTY , pierwszy z systemem operacyjnym BlackBerry 6. Dotykowy wyświetlacz ma przekątną 3,2" o rozdzielczości 480 x 360. Klawiatura może byc tym samym albo dotykowa, albo fizyczna.

Zmienił się przede wszystkim pulpit, dodano także możliwość uniwersalnego przeszukiwania urządzenia w poszukiwaniu np. ustawień, konkretnego kontaktu lub aplikacji (trochę podobne rozwiązanie znamy z iPhone'a).

Nowe BlackBerry ma zapewniać łatwiejsze zarządzanie plikami multimedialnymi. Aparat (5 Mpix) posługiwać się będzie danymi z GPS, zatem zdjęcia będą automatycznie oznaczone według konkretnej lokalizacji. Urządzenie pozwala także na nagrywanie wideo w rozdzielczości 640 x 480.

Urządzenie z nową wersją systemu operacyjnego (6) wydaje się czerpać pomysły od konkurencji - jednym z nich jest na przykład możliwość synchronizacji plików muzycznych via wi-fi. Podobne rozwiązanie zaprezentował Google przedstawiając nową wersję Androida - Froyo.

Nowa wersja systemu operacyjnego pozwoli twórcom aplikacji na dodatkowe źródło dochodu. Od teraz w ich aplikacjach będą mogły być bowiem wyświetlane reklamy, co może być kolejnym sposobem na monetyzację.

BlackBerry Torch 9800 w Stanach Zjednoczony trafi do sprzedaży 12 sierpnia. Dostępny będzie jedynie w sieci AT&T w cenie 199 dolarów (umowa na dwa lata).

J.S.

embed

BlackBerry Torch 9800 czarny

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 5 Mpx
  • System operacyjny: BlackBerry 6
  • WiFi

3 opinie

Podstawowe informacje o BlackBerry Torch 9800 czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
BlackBerry Torch...
Więcej o: