Samsung PN50C490 - najtańszy telewizor 3D na rynku

W amerykańskim sklepie Amazon pojawiła się oferta 50-calowej plazmy 3D Samsunga w cenie poniżej magicznej bariery 1.000 USD. Czy 3D przestaje już być tylko rozrywką dla zamożnych?

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Samsung osiągnął historyczny rekord sprzedaży LCD TV w tym roku. Wydaje się, że sukces ten osiągnął, oferując trochę niższe ceny niż konkurencja. Najwyraźniej koreański producent zamierza kontynuować tę taktykę również w przypadku telewizorów 3D.

Telewizor za mniej niz 3 tys. zł

To co powstrzymuje telewizory 3D przed popularyzacją to właśnie wysoka cena odbiorników. Najwyraźniej Samsung jako pierwszy postanowił wyłamać się i zaoferować telewizor poniżej magicznego poziomu 1.000 USD (to ok. 3 tys. zł). Wspomniany telewizor plazmowy to Samsung PN50C490, który można teraz kupić za 989 dolarów . Tanio, prawda?

Tanio, ale...

Niestety oferta ma kilka haczyków. Po pierwsze Samsung PN50C490 będzie wyświetlał tylko rozdzielczość HD Ready (1365 x 768), a po drugie będzie pozbawiony okularów 3D. Cena jednej pary to dodatkowe 160 USD. A do tego trzeba jeszcze przecież kupić odtwarzacz Blu-ray 3D (kosztujący obecnie sporo ponad tysiąc zł).

Nie jest tak tanio jak się więc na pierwszy rzut oka wydaje wydaje, ale nie jest też tak drogo, jak w dotychczasowej ofercie. To całkiem niezła gratka cenowa, dla tych, którzy nie mogą się doczekać 3D w swoim domu.

Telewizor Samsung PN50C490 w cenie 989 USD można zamówić w tym miejscu .

Zobacz Samsung 3D TV - recenzja zestawu do oglądania filmów 3D

Via [ Electronic House ]

Mariusz Koryszewski

Więcej o: