Literati - czytnik ebooków z kolorowym ekranem

Niewiele producentów czytników ebooków decyduje się na kolorowy wyświetlacz, bo oznacza to znacznie krótszy czas pracy na bateriach, ale Sharper Image postanowiło zaryzykować. Dostępność - październik. Cena - 160 dolarów.

Czytnik Literati pod marką Sharper Image zaprojektowała firma MerchSource. Może spodobać się wszystkim, którzy czytają książki dla dzieci z obrazkami, komiksy czy czasopisma. Urządzenie posiada 7-calowy wyświetlacz, WiFi, ma klawiaturę QWERTY. Tytuły zapewnia to samo źródło, co czytnikowi Kobo : księgarnia Borders oraz Indigo Books & Music. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że darmowe aplikacje Kobo dostępne są na systemy Win, Mac OS, iOS, BlackBerry i Android, a więc zakupione tytuły można czytać niemal na czymkolwiek.

Producent nie podał w informacji prasowej innych ważnych szczegółów technicznych; nie wiadomo ile wytrzymuje bateria (choć z aktywnym, kolorowym wyświetlaczem z pewnością nie będą to wyniki z kategorii czytników z e-papierem), tajemnicą pozostaje wbudowana pamięć. Również strona produktu jest uboga - więcej szczegółów poznamy zapewne bliżej premiery urządzenia. Ale już teraz można powiedzieć, że Literati wygląda ciekawie, zaś planowana cena pasuje do świata po cenowej wojnie wśród czytników ebooków.

[via Sharper Image ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: