Gadżet dnia - komu ciepłego arbuza?

Nie po raz pierwszy widzimy gadżet rodem z Japonii i zastanawiamy się co kierowało jego konstruktorami. Tym razem w ramach gadżetu dnia postanowiliśmy zaprezentować mobilny dwubiegunowy zestaw do przygotowania arbuzów.

No tak, ta konstrukcja, która wygląda trochę jak dziecięcy wózek dla przybyszów z kosmosu to w rzeczywistości przenośna gondola na arbuza.

Zalet urządzenia co niemiara. Gondola posiada dwubiegunowy system regulacji temperatury. Zawartość można przyjemnie schłodzić lub podgrzać do poziomu, który zapewni komfortowe spożycie, bez ryzyka poparzenia podniebienia. Wózek wyposażono w trzy kółka, oraz wysuwany, teleskopowy uchwyt.

Przestrzeń "towarowa" gondoli liczy sobie aż 14 litrów, czyli powinna zmieścić jedego dużego arbuza, pozostawiając nawet nieco luzu.

Producent pozwolił sobie zauważyć, że Tama-chan jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Można w nim podgrzewać dowolne danie, na przykład obiadowe, zabierajac je na piknik, lub schładzać deser w upalny dzień nad brzegiem morza. Tylko kształt zamykanej szczelnie kopuły zdradzi, że kapsuła przystosowana została do przewożenia arbuzów.

Tama-chanTama-chan fot. Joybond

Gadżet rzeczywiście bardzo przydatny i uniwersalny, zwłaszcza, że urządzenie można zasilać z gniazdka elektrycznego lub z samochodowego portu zapalniczki. O bateriach producent niestety nie wspomina.

[za Joybond ]

Łukasz Cichy

Więcej o: