Anty-Facebook - Diaspora - zaczyna wysyłać zaproszenia

Nowy serwis społecznościowy Diaspora, który ma być wszystkim tym czym nie jest Facebook, rozpoczął wysyłanie zaproszeń do testowania wersji alfa.

Zerowy projekt Diaspory uruchomiony został w połowie września . Czym ma się różnić od Facebooka? Poszanowaniem prywatności użytkownika. Serwis ma funkcjonować na zasadzie łączenia danych z poszczególnych komputerów (trochę na zasadzie działania P2P), przez co dane mają być przesyłane między konkretnymi osobami, a nie umieszczane w jednym miejscu na wiek wieków, jak ma to miejsce w przypadku Facebooka. Diaspora ma mieć charakter open source, co oznacza, że udostępni swoje API, aby zewnętrzni programiści mogli poprawiać kod lub pisać własne aplikacje.

Teraz Diaspora uruchamia wersję alfa serwisu i zaczyna wysyłać zaproszenia pierwszym testerom. Jeśli chcecie do nich dołączyć, możecie zapisać się na listę na stronie J oin Diaspora .

Serwis zapowiada się całkiem interesująco .

Diaspora ma funkcjonować na zasadzie łączenia danych z poszczególnych komputerów (trochę na zasadzie działania P2P), przez co dane mają być przesyłane między konkretnymi osobami, a nie umieszczane w jednym miejscu na wiek wieków, jak ma to miejsce w przypadku Facebooka. Diaspora ma mieć charakteropen source , co oznacza, że udostępni swoje API, aby zewnętrzni programiści mogli poprawiać kod lub pisać własne aplikacje.

Więcej o: