CES 2011: Bezprzewodowe słuchawki Creative Omega idealnym zestawem dla każdego gracza?

Creative zaprezentował zestaw słuchawkowy Sound Blaster Tactic3D Omega. Nowe słuchawki nie tylko świetnie wyglądają i działają bez kabli, ale według producenta, są w stanie obsłużyć każdą platformę do gier.

Jak do tej pory to chyba pierwszy na świecie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, który obsługuje konsole PS3 i Xbox 360 oraz komputery Mac i PC . To oczywiście ich główna zaleta, ale nie mniej ważny jest fakt, że aby bezprzewodowo połączyć się ze wspomnianymi urządzeniami nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów.

Zdecydowanym plusem jest również zupełnie niewyczuwalne opóźnienie przesyłanego dźwięku . To niezwykle ważne zwłaszcza podczas rozgrywek online. Omega ma zapewnić wysoką jakość dźwięku dzięki 50-milimetrowym, przestrzennym głośnikom FullSpectrum. Dodatkowo, w razie potrzeby ze słuchawek można wypiąć mikrofon z funkcją zaawansowanego tłumienia szumów.

Jak wiadomo za sprawą Kinecta i Move'a na powrót zyskały popularność gry, w których sam użytkownik staje się kontrolerem (przy okazji wykonując dużo dziwacznie wyglądających, gwałtownych ruchów). Creative Tactic3D Omega wydają się być idealne do tego typu rozrywki, zapewniając graczom swobodę ruchu i jednocześnie dobrze trzymając się głowy . Tak przynajmniej wynika z naszego doświadczenia z poprzednimi modelami Tactic3D (Alpha oraz Sigma).

Ciekawym dodatkiem jest także funkcja VoiceFX, która pozwala na żywo modulować głos użytkownika podczas rozmowy z innymi graczami . Do tego stopnia że nawet 13 latka może brzmieć jak Space Marine z dwudziestoletnim stażem.

Według zapewnień producenta zestaw słuchawkowy będzie dostępny w Polsce już w kwietniu. Sugerowana cena to 749 złotych.

[za Creative]

Bartłomiej Kionka

Więcej o: