Zakażą sprzedaży Playstation 3 i telewizorów Bravia w USA?

Firma LG chce, by zakazano sprzedaży konsoli Playstation 3 i telewizorów Bravia w Stanach Zjednoczonych. Mają one naruszać patenty koreańskiego producenta.

Koreańskie LG złożyło w amerykańskiej Komisji Handlu Zagranicznego dokumenty, które mają dowodzić, że Sony narusza własność intelektualną, patenty LG . Skarga LG dotyczy czterech patentów, które mają być bezpośrednio związane z urządzeniami wyposażonymi w odtwarzacz Blu-ray lub jakieś jego komponenty. Zostały one opisane w tym dokumencie . LG chce, by Komisja Handlu Zagranicznego zakazała sprzedaży konsoli i telewizorów Sony na terenie Stanów Zjednoczonych . I choć Komisja rzeczywiście może to zrobić, to wydaje się to wielce nieprawdopodobne.

Bloomberg zauważa, że skarga LG może być rodzajem zemsty za podobne działanie Sony. Japońska firma w grudniu zeszłego roku oskarżyła Koreańczyków o naruszenie siedmiu jej patentów. Miałyby one znaleźć zastosowanie w telefonach LG.

Działania te wydają się więc być li tylko kolejną odsłoną wojny patentowej nazywanej przez dżentelmenów "nowym sposobem prowadzenia negocjacji biznesowych". Pisaliśmy już o podobnych starciach między Apple i Nokią , Xeroxem oraz Google i Yahoo czy zbiorowym pozwie firmy NTP , która oskarżała Apple, Google, HTC, LG, Motorolę i Microsoft o niezgodne z prawem wykorzystywanie jej własności intelektualnej. Niektórzy zrobili z tego nawet dochodowy biznes .

Publikowaliśmy też materiał poświęcony dziesięciu najgłośniejszym konfliktom w branży technologii komputerowych. Można się z nim zapoznać w tym miejscu .

Krzysztof Pielesiek

[za: Eurogamer ]