Już w marcu do Polski trafią super okulary... do gier lub biura

Gigantyczne kineskopowe monitory niemal zupełnie odeszły w zapomnienie. Ale czy to znaczy że znikło także całkiem zagrożenie dla oczu użytkowników komputerów?

No cóż, jeśli nie - zawsze można sięgnąć po ochronne okulary... a w każdym razie już niedługo, bo do Polski wejdą oficjalnie produkty spod znaku Gunnar Optiks. Mają one za zadanie ograniczyć niekorzystne efekty codziennej pracy z ekranem komputerowym.

Jak czytamy w informacji prasowej:

Z ogólnoświatowych badań wynika, że około co czwarta osoba pracująca przy komputerze uskarża się na pieczenie oczu, bóle głowy i karku, a także zmęczenie, ograniczenie poczucia komfortu.

Łukasz Karnas z Gunnar Optiks Polska tłumaczy bardziej szczegółowo:

Dla około 30% ludzi pracujących przy ekranach, problemy z oczami są codziennością. Poszczególne ankiety Instytutu Federalnego Ochrony pracy i Medycyny Pracy podają nawet liczbę 50%. Osoby uskarżają się na suchość i łzawienie oczu, rozmyty obraz oraz wrażliwość na światło, spowodowane przez tzw. "Office-Eye-Syndrome", znany też jako "Computer Vision-Sydrom" (CVS) - Syndrom Widzenia Komputerowego

Specjalnie skonstruowane soczewki okularów Gunnar Optiks ponoć mają te problemy rozwiązać albo przynajmniej ograniczyć.

Dodatkowo, twarzą okularów Gunnar Optiks jest "popularny na całym świecie raper 50 Cent". Przypuszczamy więc, że oprócz quasimedycznych walorów okulary są też kuloodporne.

Już od marca do Polski wejdą produkty marki z serii "gaming", przeznaczone do grania, oraz "office", dla młodych managerów, spędzających przed siatką Excela całe godziny. Ceny? Między 230, a 450 złotych za parę.

[za Gunnar Optiks]

Łukasz Cichy

Więcej o: