MWC 2011: LG Optimus 3D - jak działa smartfon z 3D bez okularów. Pierwsze wrażenia

Na odbywających się właśnie w Barcelonie targach Mobile World Congress 2011 firma LG zaprezentowała trzy nowe modele smartfonów. Najciekawszym z nich jest Optimus 3D z wyświetlaczem umożliwiającym oglądanie 3D bez okularów. Mieliśmy okazję chwilę go poużywać - oto nasze pierwsze wrażenia.

Optimus 3D działa pod kontrolą Androida 2.2 Froyo. Znajdziemy w nim więc wszystkie androidowe aplikacje i opcje personalizacji, ale najważniejszym elementem telefonu jest ekran umożliwiający oglądanie 3D bez okularów. Co można o nim powiedzieć? Działa - głębia obrazu jest wyraźnie zauważalna.

Technologia 3D bez okularów jest jednak jeszcze bardzo młoda, dlatego też obraz nie jest idealny i wzrok po kilku chwilach zaczyna się rozogniskowywać.

Optimus 3D wyposażony został także w dwa aparaty fotograficzne (5Mpix każdy), dzięki czemu urządzenie nagrywa materiały 3D. Nagrany w ten sposób samodzielnie film można opublikować w specjalnie utworzonym kanale 3D na YouTube. To świetna wiadomość dla wszystkich amatorów filmów 3D - jeśli Optimus 3D zyska powodzenie, pojawi się więcej materiałów w trójwymiarze. Cóż z tego, że amatorskich.

Oprócz tego w urządzeniu znajduje się cały zestaw aplikacji umożliwiających zabawę 3D - oglądanie zdjęć czy filmów czy bezpośredni dostęp do wspomnianego kanału na YouTube.

Sam smartfon jest bardzo przyzwoicie wykonany. System działa szybko i bezproblemowo. Trochę problemów przysparzał dotykowy ekran, który nie zawsze odpowiednio szybko reagował na dotyk. Ciekawe też ile wynosić będzie długość życia telefonu na bateriach. To jednak tylko pierwsze wrażenia - właściwą opinię można będzie wydać po przeprowadzeniu właściwych testów.

LG Optimus 3D pojawi się na rynku w okolicach maja. Za telefon z wyświetlaczem 3D nie zapłacimy jednak mało - cena wynosić będzie od 2 do 3 tysięcy złotych. Drogo.

Joanna Sosnowska

embed

LG Swift 3D P920 czarny

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 5 Mpx
  • System operacyjny: Android 2.2 Froyo
  • WiFi

1 opinia

Podstawowe informacje o LG Swift 3D P920 czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: