Już łatwo nie dowiesz się, kto jest wolny - Facebook blokuje aplikację

Po trzech dniach istnienia w Sieci Facebook zablokował aplikację, która informowała o zmianie statusu związku naszych znajomych.

We wtorek informowaliśmy o nowej aplikacji na Facebooku , dzięki której łatwo i szybko można było dowiedzieć się, że nasz obiekt ukrytych westchnień właśnie się z kimś rozstał (albo wręcz przeciwnie - właśnie z kimś się związał). Breakup Notifier, bo o tej aplikacji mowa, uznaliśmy za potencjalny hit serwisu - nie pomyliliśmy się. Jak informuje TechCrunch , w ciągu 24 godzin z aplikacji skorzystało ponad 100 tysięcy osób. W sumie zaś w bazie znalazły się dane ponad 3,5 mln. osób. Działanie aplikacji było nadzwyczaj proste - z listy znajomych należało wybrać te osoby, których status związku żywo nas interesował. Następnie gdy jedna z nich zmieni status (np. z "żonaty" na "rozwiedziony"), Breakup Notifier w ciągu 10 minut wysyłał powiadomienie o tym na nasz adres e-mail.

No tak, ale już nie wysyła. TechCrunch zauważa, że Facebook zablokował aplikację i obecnie "przygląda się" sposobowi jej działania aby upewnić się, że nie zostaną naruszone zapisy regulaminu serwisu.

Więcej o: