Nokia pracowała nad ciekawym tabletem. Co się z nim stało?

W Sieci pojawiły się wzory designu tabletu Nokii. Nie można powiedzieć o nim więcej, niż to, że wyglądem wyraźnie nawiązuje do flagowego smarftona fińskiego koncernu - Nokii N8, a jego ekran ma około 9-10 cali.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o niepewnej sytuacji Nokii i ryzyku, jakie podjęłaby firma wkraczając na rynek tabletów. Wygląda jednak na to, że Finowie już dawno dostrzegli jego potencjał i zaczęli pracę nad własnym urządzeniem tego typu (oczywiście pamiętamy, że Nokia ma już w portfolio modele 770 czy N800, ale to jednak nie takie "tablety", o których jest głośno od momentu premiery iPada).

W sieci pojawiły się wzory designu tabletu Nokii. Nie można powiedzieć o nim więcej, niż to, że wyglądem wyraźnie nawiązuje do flagowego smarftona fińskiego koncernu - Nokii N8, a jego ekran ma około 9-10 cali. Na bokach urządzenia widać zakreskowane prostokąty, zapewne symbolizujące umiejscowienie różnego rodzaju złącz. Według mnie są to gniazda HDMI i USB, czytnik kart pamięci oraz USB-host (z obsługą technologii on-the-go, którą posiadają wszystkie nowe smartfony oparte na systemie Symbian^3). Przeznaczenie pozostałych elementów budowy urządzenia jest owiane tajemnicą

Patent został złożony 28 maja 2010 roku, dlatego istnieje możliwość, że to, na co patrzymy to nie rewelacyjny, nieznany jeszcze tablet Nokii, ale produkt, który zwyczajnie nigdy nie ujrzy światła dziennego, a jego produkcja, jeszcze w fazie projektowania, została anulowana.

Tak czy inaczej - dzięki tym planom możemy popuścić wodze fantazji i zacząć wyobrażać sobie, jak mógłby wyglądać i jakie funkcje mieć tablet sygnowany logo Nokia. Zamknęliście oczy? Uruchomiliście wyobraźnię? Co widzicie?

Jarosław Sroka

Tabletowo.pl

Więcej o: