LG zamierza skupić się na telefonach 3D

Południowokoreańska firma nie ma w ostatnim czasie najlepszych notowań. Przyszła więc pora na zmianę strategii.

LG wprowadza na rynek koreański swój najciekawszy w ostatnim czasie smartfon - Optimus 3D. Będzie różnił się on jednak nieco od modelu, który można kupić w naszym kraju pod nazwą Swift 3D. Zostanie on między innymi wzbogacony o pełne wersje gier 3D, dostarczone przez Gameloft.

Plany LG zakładały, że wprowadzenie serii Optimus na rynki światowe zmniejszy zainteresowanie iPhone'm i Samsungiem Galaxy S. Niestety, tak się nie stało, co zmusiło południowokoreańskiego producenta do zweryfikowania swoich planów na rok 2011.

LG od dłuższego czasu boryka się z problemami. Firma tłumaczy to między innymi szybko zmieniającym się rynkiem, który stał się bardziej nieprzewidywalny. Początkowo LG planowało sprzedać 30 milionów swoich smartfonów, w czwartek ogłoszono jednak, iż zredukowano tę liczbę do 24. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o ogólną sprzedaż telefonów. Firma planuje w tym roku sprzedać 114 milionów sztuk swoich produktów, a nie 150, jak początkowo zakładano.

Przed LG stoi trudne zadanie, ponieważ inni producenci telefonów, tacy jak Nokia czy BlackBerry, aby zachować udział w rynku na zadowalającym poziomie tną ceny i marże. Dobra wiadomość jest taka, że firma powoli zaczyna odrabiać straty, głównie ze względu na zainteresowanie serią Optimus.

Kolejnym krokiem, który ma pomóc firmie wyjść na prostą jest skupienie się na smartfonach z technologią 3D. Pozwoli to LG powalczyć na rynku przenośnego sprzętu do gier. Pierwszym krokiem jest wprowadzenie w Korei wspomnianego modelu Optimus 3D z dodatkowymi grami.

Walka o klienta na rynku telefonów komórkowych trwa w najlepsze i zdaje się, że tylko Samsung i Apple mogą póki co spać spokojnie. Czy nowa strategia LG przyniesienie korzyści firmie? Czas pokaże. Trudno jednak jednoznacznie przewidzieć przyszłość rynku, który zmienia się tak dynamicznie.

[za: Reuters ]

Więcej o: