Android idzie jak burza - każdego dnia aktywowanych jest 550 tysięcy urządzeń

Google ogłosił właśnie swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2011 roku. Koncern podał, że jego dochód wyniósł w tym czasie 9 miliardów dolarów. W czasie konferencji telefonicznej padły jednak liczby, które przyćmiły dochody: każdego dnia aktywowanych jest 550 tysięcy urządzeń z Androidem.

550 000 aktywacji dziennie to ogromna liczba. Robi wrażenie tym bardziej, że zaledwie pod koniec czerwca ( czyli dwa tygodnie temu ) Andy Rubi, szef zespołu Androida, informował, że dzienna liczba aktywacji mobilnego systemu operacyjnego Google'a wynosi 500 000. Oznacza to, że w ciągu 14 dni liczba aktywowanych urządzeń wzrosła o 10%! Jeśli takie tempo się utrzyma, to mniej więcej w październiku powinniśmy usłyszeć, że liczba dziennych aktywacji wynosi milion.

Urządzenia z Androidem dostępne są u 231 operatorów na całym świecie. Google poinformował, że w sumie różnych modeli z ich mobilnym OS-em jest już ok. 400, a sprzedano w sumie 135 milionów urządzeń.

Android jest systemem darmowym - Google nie pobiera za niego opłat od producentów - dlatego twórcy sprzętu chętnie po niego sięgają. Koncern z Mountain View pozwala im także na modyfikowanie systemu - dodawanie własnych skórek i aplikacji. Nic dziwnego więc, że na rynku jest już 400 urządzeń z tym systemem.

Do tego smartfony z Androidem dostępne są w bardzo "przyjaznych" taryfach u operatorów. Najtańsze modele można kupić bowiem już od złotówki.

Oczywiście, Google nie rozdaje Androida z czystego altruizmu. Chodzi o zwiększenie grupy odbiorców reklam internetowych, na rynku których Mountain View jest liderem. Im więcej internautów, tym więcej można zarobić na reklamach.

Więcej o: