Mieliśmy w ręku nowe BlackBerry - poznaj pierwsze wrażenia

Firma Research in Motion zaprezentowała dziś w Londynie nowe modele BlackBerry z serii Bold oraz Torch. Wszystkie działają pod kontrolą BlackBerry 7 OS. Mieliśmy okazję już ich chwilę używać - oto nasze pierwsze wrażenia.

Smartfony BlackBerrySmartfony BlackBerry fot. BlackBerry

Nowy BlackBerry Bold to model z 2,8" dotykowym wyświetlaczem oraz pełną klawiaturą QWERTY. Na pierwszy rzut oka złudzenia przypomina poprzednie popularne modele jeżynek. Producent zapewnia, że nowy system operacyjny BlackBerry 7 OS sprawi, ze przeglądarka internetowa działać będzie do 40% szybciej, niż w poprzedniej wersji systemu. Wydaje się, że jest tak faktycznie - strony internetowe ładują się prędko, filmy na YouTube nie zacinają się, całość działa płynnie. Częściowo jest to z pewnością zasługa nowego procesora, taktowanego zegarem 1,2 GHz, który znalazł się we wszystkich nowych modelach BlackBerry. W urządzeniu nie zabrakło trackpada optycznego, który wykorzystywać można jako jeden ze sposobów nawigacji po systemie.

Smartfony BlackBerrySmartfony BlackBerry fot. BlackBerry

Następny w kolejności jest BlackBerry Torch 9810 z wysuwaną klawiaturą (typu slider). Przekątna ekranu tego modelu wynosi 3,2 cala. Wewnątrz znajduje się 8 GB wbudowanej pamięci i 768 MB RAM. Łączność ze światem ma natomiast zapewniać moduł WiFi oraz Bluetooth 2.1.

Drugim wariantem Torcha jest ten oznaczony numerem 9860 - pozbawiony fizycznej klawiatury.

Obudowa Torcha wygięta jest odrobinę "na szczytach". Producent zapewnia, ze dzięki temu urządzenie będzie lepiej leżało w dłoni użytkownika. Trzeba przyznać, że faktycznie kształt jest ergonomiczny.

Smartfony BlackBerrySmartfony BlackBerry fot. BlackBerry

Ekran aparatu liczy sobie 3,7 cala przekątnej, a telefon napędza procesor taktowany zegarem 1,2 GHz. Niestety, wyposażono go także w najsłabszą baterię spośród wszystkich właśnie zaprezentowanych modeli. Jej pojemność to 1230 mAh. Dla porównania - w Torchu 9810 bateria liczy sobie nawet 1300 mAh.

Wszystkie modele maja trafić do sprzedaży w najbliższych tygodniach na całym świecie. Jeśli chodzi o Polskę, to powinniśmy się ich spodziewać w okolicach września i października.

Zdjęcia nowych telefonów dostępne w galerii .

dane dostarcza:

embed
Więcej o: