LG Swift TAB - tablet nagrywający w 3D - trafił do Polski

Do Polski trafił właśnie pierwszy tablet LG, o nazwie Swift TAB. Dlaczego o nim wspominamy? Bo to pierwsze tego typu urządzenie, które nagrywa w 3D. Nie odtwarza, ale nagrywa.

W informacji LG czytamy:

LG Swift TAB, pierwszy na świecie tablet z możliwością rejestrowania w 3D, trafił na polski rynek. Dzięki swym optymalnym rozmiarom zapewnia większą wygodę w korzystaniu, tworzeniu oraz dzieleniu się multimediami. Oparty na dedykowanym tabletom systemie operacyjnym Android Honeycomb firmy Google oraz wyposażony w dwurdzeniowy procesor, jest wyjątkowo szybki i wydajny, stanowiąc znakomitą ofertę zarówno dla biznesu jak i wszystkich pasjonatów nowych technologii.

Co jest w środku?

Przede wszystkim dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 o prędkości 1GHz, panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 8,9 cala i naprawdę dużej, jak na tablety, rozdzielczości rzędu 1280x768 pikseli. Oprócz tego, LG chwali się, także, ze TAB wyposażono w złącze HDMI, moduł WiFi, 3G, 32 GB pamięci wewnętrznej i system operacyjny Android 3.1 Honeycomb.

Całość waży 630 gramów, czyli przeciętnie.

Główną cechą Swift TAB jest jednak paradoksalnie nagrywanie w 3D. Dlaczego paradoksalnie? Ponieważ producent promuje coś, co w innym przypadku można by uznać wyłącznie za wadę - nagrywa w 3D, ale wyświetla trójwymiaru. LG tłumaczy jednak, że aby zachować gabaryty oraz i tak już nie najniższą cenę tablet konieczne było zrezygnowanie z opcji odtwarzania. Potencjalny użytkownik zmuszony jest więc wyświetlać materiały 3D zarejestrowane TABem za pośrednictwem kabla HDMI w telewizorze.

LG Swift TAB dostępny jest już w sklepach internetowych w cenie od około 2700 do aż 3000 złotych, oraz w ofercie biznesowej Plusa.

Więcej o: