"Pierwszy prawdziwy Windows phone" - oto Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710

Podczas Nokia World 2011 Stephen Elop potwierdził istnienie smartfona Lumia 800 - ma to być niezwykle dopracowane urządzenie, bazujące na Nokii N9. Oprócz tego zaprezentowano Lumię 710 - nowy, tańszy smartfon z Windows Phone.

Elop stwierdził nawet, że Lumia 800 to "Pierwszy prawdziwy Windowsphone". Jeśli chodzi o obudowę, to nowa Nokia z Windows Phone faktycznie wygląda jak Nokia N9.

A co poza obudową? Aparat fotograficzny z optyką Carl Zeiss . Ponoć ma być niezwykle prosty w obsłudze, zdjęcia mają być dobre nawet przy złym świetle lub robione w ciemnościach.

Nokia Lumia 800 z Windows PhoneNokia Lumia 800 z Windows Phone Fot. Nokia

Na zdjęciu można otagować znajomych jeszcze przed wysłaniem fotografii na Facebooka. Z kafelka People, w którym znajdują się wszystkie dane kontaktowe można rozmawiać ze znajomymi na czacie facebookowym lub Windows Live.

Przeglądarka w Lumii 800 wykorzystywać ma akcelerację (wspomaganie) sprzętowe. To ta sama przeglądrka, którą znamy ze smartfonów z WP7,5.

Co dodała od siebie Nokia? 3 nowe aplikacje - nawigację, muzykę i sport.

Nawigacja - może doprowadzić w 69 milionów miejsc. W Lumii 800 aplikacja Nokia Drive będzie darmowa. Będzie to pierwszy telefon z Windows Phone z wbudowaną domyślnie nawigacją głosową. Urządzenie z nawigacją może być wykorzystywane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Mapy dostosują się do ułożenia wyświetlacza.

Nokia Lumia 800Nokia Lumia 800 Fot. Nokia

Muzyka - aplikacje Muzyka i Radio, darmowa muzyka z możliwością pobrania, bez konieczności wpisywania żadnych haseł. Nokia twierdzi, ze "właśnie rozwiązała problem z muzyką".

Sport - wyłącznie w smartfonach Lumia znajdzie się aplikacja sportowa, która powstała we współpracy z ESPN, jednym z największych serwisów sportowych.

Lumia 710Lumia 710 Fot. Nokia

Lumia 800 będzie flagowym urządzeniem Nokii z Windows Phone. Kolejnym ogłoszonym podczas Nokia World 2011 smartfonem z Windows Phone jest Lumia 710, który ma być tańszy niż 800. Znajdą się w nim te same podzespoły, co w Lumii 800, ale wyświetlacz będzie miał przekątną 3,7", a panele będą wymienne.

W pierwszej kolejności nowe Nokie z Windows Phone trafią do Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Tam mają być dostępne już w listopadzie. Ceny?

Nokia Lumia 800 - 420 euro

Nokia Lumia 710 - 270 euro.

Kiedy w Polsce? W 2012, ale nie wiadomo jeszcze dokładnie w której połowie roku.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: