MWC 2012: Huawei prezentuje MediaPad 10 FHD - najszybszy tablet świata!

Huawei MediaPad 10 - tablet jeszcze kilka tygodni temu z pozoru niezbyt ważny, dziś okazuje się być urządzeniem przełamującym wszelkie bariery na rynku tego typu urządzeń. MediaPad 10 FHD wychwalany jest przez producenta do tego stopnia, że ten nie omieszkał nazwać urządzenia najszybszym tabletem z czterordzeniowym układem SoC dostępnym na rynku!

Kila tygodni temu nawet nie braliśmy pod uwagę nowego urządzenia od chińskiego Huawei. Choć rzeczywiście znane już były wtedy plany producenta związane z wypuszczeniem na rynek nowego, 10-calowego tabletu, to jednak wszyscy (?) twierdzili wtedy: "ot, pewnie kolejny dwurdzeniowy tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cali i Androidem 4.0. Bez rewelacji!. Cóż, podczas odbywającego się obecnie Mobile World Congress Huawei postanowił jednak przełamać wszystkie bariery rynku tabletów i zaprezentował urządzenie, które według producenta nie ma sobie równych pod kątem wydajności!

Zgadza się: Huawei krótko opisuje swój tablet tak: "MediaPad 10 FHD to najszybszy obecnie tablet czterordzeniowy, którego sercem jest stworzony przez HUAWEI procesor K3".

Właśnie, sercem urządzenia jest układ SoC oparty na architekturze ARM - K3, który wyposażono w cztery rdzenie pracujące z zegarem 1,5 GHz, a wspomagane przez GPU złożone aż z dwunastu rdzeni! Huawei chwali się, że procesor K3 jest najmniejszym układem czterordzeniowym na świecie i zużywa nawet do 50% mniej energii niż Nvidia Tegra 3, a przy tym jest wydajniejszy.

Poza tym nowy tablet Huawei, to również wyświetlacz o przekątnej 10,1 cali i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czyli full HD, co jest zresztą ostatnimi czasy modne wśród producentów tabletów. Sporo tego typu urządzeń z takimi ekranami zaprezentowano podczas styczniowych targów CES 2012. Zastosowana w MediaPadzie 10 FHD matryca, to IPS z obsługą pełnego multi-touch.

Huawei MediaPad 10Huawei MediaPad 10 fot. tablety.pl

MediaPad 10 FHD to również 2 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR3, moduł zapewniający łączność w sieciach LTE i HSPA+ (do 84 Mbps), dwa aparaty: 8 (ten wyposażono w auto-focus) i 1,3 MP do wideokonferencji, głośniki w technologii Dolby Surround (co docenią gracze i fani filmów) i Android 4.0 Ice Cream Sandwich (bo jak inaczej?).

"Większość klientów wykorzystuje tablety do rozrywki, np. gier, multimediów, przeglądania stron www i czytania e-booków" - mówi Richard Yu, prezes firmy HUAWEI Device. "Stworzyliśmy HUAWEI MediaPad 10 FHD, wyjątkowy tablet, który wyróżnia się pod względem szybkości, mocy, komfortu przeglądania sieci, jakości obrazu i dźwięku. Wszystkie cechy zamknęliśmy w kompaktowej i poręcznej obudowie.".

Huawei więc mocno zaskoczyło cały rynek (ujawniając również przy okazji najszybszy smartfon świata - Ascend D Quad, który także wyposażono we wspomniany wcześniej układ K3). Spekuluje się, że producent może z czasem wyrosnąć na potęgę pokroju Samsunga czy HTC, czyli z Kopciuszka ma szansę przeobrazić się w księżniczkę.

Tymczasem pozostaje czekać nam na rynkową premierą MediaPadu 10 FHD, której spodziewamy się w drugim kwartale tego roku. Niestety, ceny nie ujawniono. Tanio na pewno nie będzie, ale z drugiej strony wysoka wydajność musi być okupiona adekwatną ceną to akurat nic nowego.

Jaki tablet wybrać - z WiFi czy z 3G? Wszystkiego o tabletach dowiesz się z serwisu Tablety.pl

Więcej o: