Instagram na Androida - i ty możesz robić zdjęcia z dziwnymi filtrami

Instagram to aplikacja umożliwiająca zrobienie zdjęcia, natychmiastową aplikację jednego z kilku predefiniowanych filtrów - dotychczas dostępna tylko na iOS, poszerzyła znacznie krąg swoich użytkowników.

Instagram działa już od października 2010 jako aplikacja na iOS i serwis instagr.am sprzężony z nią. Aplikacja pozwala nakładać na fotografie staromodne filtry - zdjęcia mogą być m.in. lekko wyblakłe, pożółkłe czy przebarwione.

Instagramowi udało się się zebrać 30 milionów zarejestrowanych użytkowników i ponad miliard fotografii. Popularność programu bierze się z jego prostoty - kilkoma kliknięciami można dodać filtr i umieścić zdjęcie na blogu lub portalu społecznościowym. Na Androidzie pojawiły się podobne aplikacje (np. picplz dostępna też na iOS ), ale nie zyskały takiej popularności.

Próbka Instagrama na AndroidaPróbka Instagrama na Androida Próbka Instagrama na Androida

Czy są jakieś różnice? Z pozoru nie, nie licząc różnego wyglądu interfejsu. W Androidowej wersji brakuje opcji Tilt Shift (zabawa perspektywą)/Blur (rozmycie) Share from Feed oraz Live Preview. Nie ma też opcji udostępnienia zdjęć przez e-mail, Flickr i Posterous - automatycznie da się to zrobić tylko przez Twitter, Facebook, Foursquare i Tumblr. Możliwość udostępnienia za pomocą normalnie dostępnych na Androidzie opcji jest dopiero po zrobieniu zdjęcia.

Twórcy twierdzą, że różnice to kwestia priorytetów i by przyspieszyć pracę nad aplikacją usunięto funkcje używane przez zdecydowaną mniejszość ludzi. Nadchodzące aktualizacje upodobnią obie wersje do siebie.

Firma nie chce zdradzać, czy Instagram pojawi się później na Windows Phone lub BlackBerry.

Instagram na Androida jest darmowy, znajdziecie go w sklepie Google Play .

Zabawnej lektury dostarcza amerykański Twitter, gdzie "elitarni" użytkownicy Instagram  na iPhone'a ubolewają, że teraz zaleją ich zdjęcia biedaków z Androidem.

Reakcja posiadaczy iPhone'a na Instagram na AndroidzieReakcja posiadaczy iPhone'a na Instagram na Androidzie fot. Cult of MacReakcja posiadaczy iPhone'a na Instagram na AndroidzieReakcja posiadaczy iPhone'a na Instagram na Androidzie fot. Cult of Mac

[ Wired , Cult of Mac ]

ilkTam udało mu się zebrać 30 milionów zarejestrowanych użytkowników i ponad miliard fotografii. Popularność Instagrama bierze się z jego prostoty - koma kliknięciami można dodać filtr i umieścić zdjęcia na blogu lub portalu społecznościowym.

Więcej o: