Jak zapewnić popularność Tizenowi? Zapewnić, że uruchomisz na nim aplikacje z Androida

Tizen, nowy system operacyjny oparty głównie o HTML5 budzi nadzieje, ale i obawy.

Nadzieje ponieważ Samsung i Intel wkładają wszelkie siły, by stworzyć system skrojony pod potrzeby swoich urządzeń. Obawa jest jedna - podstawowa - że nawet najlepszy system będzie niczym bez aplikacji.

Zorganizowanie konferencji dla deweloperów i rozdanie im prototypowego urządzenia z Tizenem to tylko jedna z dróg zapewnienia napływu aplikacji.

Druga to uczynienie Tizena kompatybilnym z aplikacjami na Androida. Rozwiązanie proponuje firma Open Mobile, która przygotowała na razie wersję demonstracyjną narzędzia nazwanego Application Compatibility Layer (ACL). Jak twierdzi, ma ono pozwolić na uruchamianie aplikacji androidowych na Tizenie ze stuprocentową kompatybilnością i responsywnością identyczną z tą możliwą na dedykowanym dla aplikacji urządzeniu z Androidem.

Na dowód pokazali redaktorowi The Handheld Blog tablet ExoPC z Tizenem, na którym działają aplikacje z Androida. Obydwa systemy oparto o jądro Linuksa i mają sporo podobieństw.

 

(Widoczny interfejs użytkownika nie jest docelowym interfejsem Tizena dla tabletów)

Niestety rozwiązanie ACL musi zostać zaimplementowane na etapie wgrywania Tizena do urządzenia, także jego obecność w telefonie czy tablecie będzie zależeć od dystrybutora. Dla użytkowników raczej nie będzie dostępne - choć na pewno ktoś znajdzie na to sposób, by swój gadżet z Tizenem zmusić do współpracy z androidowymi aplikacjami.  

Podobną obrało Blackberry ze swoim Playbookiem, jednak nie pomogło mu to w odniesieniu sukcesu. Czy z Tizenem będzie inaczej?

Czytaj więcej: Tizen - pierwsza prezentacja nowego systemu dla smartfonów

[ The Handheld Blog ]

embed

BLACKBERRY PlayBook 64 GB

  • System operacyjny: BlackBerry OS
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 64 GB

2 opinie

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: