LG G4 - polska premiera telefonu z wyjątkowym aparatem

LG G4 to bardzo ciekawy telefon - szybki, elegancki, o doskonałym ekranie. Ale to własnie aparat jest tym, co robi największe wrażenie.

LG G4, flagowy telefon koreańskiej firmy, od 28 maja dostępny jest w Polsce. Miesiąc temu LG G4 został zaprezentowany na oficjalnej premierze , a teraz dostępny jest u nas za 2599 zł. To, o czym LG mówi najchętniej to aparat - G4 to kolejny model, w którym postawiono na jakość zdjęć. Przede wszystkim jasny obiektyw - f/1.8 to wynik imponujący. I faktycznie widać tę różnicę - zdjęcia robione w słabym świetle pozostają dobrze naświetlone i nieporuszone.

LG zmieniło w modelu G4 podejście do oprogramowania obsługującego aparat. Rok temu firma próbowała nam wmówić, że im mniej funkcji ma aparat, tym lepiej. Zgodnie z tą filozofią domyślnie użytkownik mógł zrobić tylko jedno - dotknąć palcem ekranu, by zrobić zdjęcie. Dodatkowe opcje trzeba było wywołać, a i tak były mocno ograniczone.

Tym razem jest inaczej. LG G4 ma trzy tryby fotografowania. Pierwszy, maksymalnie uproszczony, to wspomniane dotknięcie ekranu - całą resztą zajmuje się automat. Drugi tryb daje nam wpływ na wybrane parametry, ale najciekawszy jest ten trzeci, ręczny.

Tu możemy zmienić niemal wszystko - ostrość, czas, czułość, balans bieli. Oczywiście efekty widać natychmiast na ekranie, więc można sporo się nauczyć. Dodatkowo G4 może zapisywać zdjęcia w bezstratnym formacie DNG, który pozwala na ich dalszą obróbkę. Dla początkującego to za dużo, ale jeśli ktoś lubi ręczne ustawienia, to na pewno doceni możliwości sprzętu.

Zdjęcie zrobione LG G4 podczas premiery telefonuZdjęcie zrobione LG G4 podczas premiery telefonu Fot. Piotr Stanisławski Fot. Piotr Stanisławski

Jak zapewniają ci, którzy mieli już okazję używać G4 przez jakiś czas, LG udało się usunąć dwie największe wady poprzednika - szybkie zużycie baterii i przycinanie się systemu operacyjnego. Ekran o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli ma duże wymagania energetyczne, więc nie ma co liczyć na więcej niż dzień intensywnej pracy, ale najważniejsze, że nie musimy telefonu doładowywać.

Na premierze LG G4 swoje zdjęcia wykonane tym telefonem prezentował fotograf Jacek Bonecki. Trzeba przyznać, że w rękach fachowca aparat naprawdę pokazuje swoje możliwości. Galerię jego fotografii można zobaczyć na górze tego tekstu.

embed

LG G4 brązowy

  • Przekątna ekranu: 5,5 cala
  • Aparat cyfrowy: 16 Mpx
  • Czytnik kart pamięci

Podstawowe informacje o LG G4 brązowy

Parametry techniczne

Funkcje

Porównaj ceny tego produktu

dane dostarcza:

embed
Więcej o: