Asus ZenFone 2 zadziwia - procesor Intela, 4 GB RAM...

Już w tym miesiącu do sprzedaży w Polsce trafi Asus ZenFone 2. Ładny, elegancki telefon, który niczym szczególnym... HOLA, CZY TO 4 GB RAM?!

Na wideo powyżej zobaczycie Asus ZenFone 2 w akcji - ładny telefon o podkręconych parametrach, który rozpoczyna nowe rozdanie Asusa na rynku smartfonów.

Na wstępie muszę przyznać, że jestem zaskoczony nowym ZenFonem. Przede wszystkim wcześniej ZenFone to była cała linia produktów, od modelu za 400 zł do phabletu za prawie 1000 zł. Do tego poprzedni ZenFone tak naprawdę nosił trzy nazwy: ZenFone 4 (nasza recenzja TUTAJ ), ZenFone 5 i ZenFone 6 (nasza recenzja TUTAJ ), gdzie każdy z numerów odpowiadał przekątnej ekranu, co było całkiem czytelne.

Nowy Asus ZenFone 2 za to ma ekran 5,5" i z całej linii telefonów został tylko jeden, flagowiec ze średniej półki w dwóch wersjach - z pamięcią wewnętrzną 32 i 64 GB. Cóż, można się trochę pogubić...

Odważne decyzje, podkręcone parametry

Asus ZenFone 2 nie próbuje być najcieńszym, najbardziej luksusowym, najbardziej wydajnym smartfonem na rynku. Ba, nawet nie próbuje bić się na aparaty fotograficzne z konkurencją. Zamiast tego firma wyraźnie postawiła na stworzenie solidnego produktu w dobrej cenie i na pierwszy rzut oka wygląda na to, że to im się udało.

Fot. LJ

Tym razem nietypowo zacznijmy od cen: ZenFone 2 jest droższy od dotychczas najdroższego ZenFone'a 6 i dostaniemy go za 1499 zł w wersji 32GB (i 64 GB w przedsprzedaży) lub za 1699 zł za wersję 64 GB. To już są kwoty, za które powinniśmy oczekiwać bardzo dobrego telefonu o solidnych parametrach i ZenFone 2 ma się czym pochwalić.

Całość napędza czterordzeniowy i 64 bitowy procesor Intel Atom z zegarem 2,3 GHz , co na rynku telefonów, zdominowanym przez Qualcomm i MediaTek, jest dosyć nietypowe, ale w przypadku Asusa to nic niezwykłego.

Procesor wspiera aż 4 GB RAM , co jest ewenementem na rynku telefonów. Nie wiem do czego będę potrzebował aż tyle pamięci, ale niewątpliwie mi jej nie zabraknie.

Ekran to 5,5" w rozdzielczości 1920x1080

Aparaty mają 13 MP tylny (plus dwie diody LED) i 5 MP przedni .

Pamięci wewnętrznej mamy 32 albo 64 GB , a dodatkowo każdy model ma wejście na kartę microSD do 64 GB .

Miłym dodatkiem są dwa wejścia na karty SIM (jedno LTE, a drugie 2G)

Bateria ma bardzo solidne 3000 mAh .

Dodatkowo Asus obiecuje, że z ich zasilaczem ZenFone 2 naładuje się do 60% w mniej niż 39 minut. Nie mieliśmy jeszcze okazji sprawdzić, ale jeśli miałbym strzelać to powiedziałbym, że oznacza to, że ten zasilacz po prostu oddaje do telefonu więcej niż standardowe 1000 mA.

Fot. LJ

Niedługo w sklepach

Asus ZenFone 2 ma trafić do sklepów w ostatnim tygodniu czerwca. Nie otrzymaliśmy jeszcze telefonu do testów, ale nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Pytanie tylko, czy będzie to odpowiedni telefon za 1500 zł - o tym przekonany się pewnie już niebawem.

Więcej zdjęć Asusa ZenFone 2 znajdziecie w naszej galerii TUTAJ>> >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: