Jest nowy Kindle Paperwhite 3 z lepszym ekranem. Cena po staremu

Nowy Kindle Paperwhite 3 z pozoru wygląda jak poprzedni model, ale ma nowy ekran i mnóstwo opcji związanych z czcionkami i wyglądem liter.

Kindle Paperwhite 3 bez wątpienia będzie idealnym czytnikiem dla fanów eleganckich czcionek. Jego ekran ma bowiem rozdzielczość 1448x1072 piksele, co przy 6" ekranie daje gęstość 300 ppi . Dla porównania Paperwhite 2 miał rozdzielczość 1024x768 (212 ppi), a mój Kindle 3 nadal ma 800x600 (167 ppi) i złośliwie nie chce przestać działać. Oczywiście Paperwhite 3 nie jest jedynym czytnikiem na świecie w tej rozdzielczości, ale to pierwszy taki Kindle. Wysoki kontrast i duża rozdzielczość - czego tutaj nie lubić?

Kindle Paperweight 3Kindle Paperweight 3 Fot. Amazon Fot. Amazon

Lekko i krócej

Z wielkich zmian to właściwie tyle, bo pozostałe mają związek z czcionkami i nowymi opcjami w ustawieniach. Większość tego, co najważniejsze nadal pozostaje bez zmian - niewielka waga, rozmiar i znakomity kontrast. Niestety pogorszeniu uległ czas pracy na jednym ładowaniu i w porównaniu z poprzednim modelem spadł zmniejszył się z 8 do 6 tygodni. Taka jest cena większej rozdzielczości.

Nowa możliwości Paperweight 3Nowa możliwości Paperweight 3 Fot. Amazon Fot. Amazon

Dla Polaków nadal drogo

Mimo to, nowy Paperwhite 3 jest szalenie atrakcyjną propozycją dla osób, które lubią czytać. Ba, nawet dla tych, którzy nie lubią bo taki czytnik potrafi zmieniać przyzwyczajenia czytelnicze. Niestety wysyłka do Polski jest nadal droższa, niż kilka lat temu i Kindle Paperwhite 3, kosztujący w Stanach Zjednoczonych 139 dolarów, wyciągnie nam z portfela niemal 800 zł.

Cena Kindle Paperweight 3Cena Kindle Paperweight 3 Fot. Amazon Fot. Amazon

Czytasz książki elektroniczne? Szukasz nowości i promocji na e-booki? Sprawdź na Publio.pl >>

Więcej o: