To koniec jednej z najpopularniejszych serii smartfonów? ?Ten telefon nie pojawi się na rynku"

Z informacji serwisu uSwitch wynika, że Sony zamierza uśmiercić swoją flagową serię smartfonów Xperia Z. Będzie to jednak śmierć pozorna...

Xperia Z, to najpopularniejsza seria smartfonów Sony, która w ostatnich latach była "klejnotem koronnym" w mobilnym portfolio japońskiego koncernu. Pierwsza Xperia Z pojawiła się w sprzedaży w 2013 roku. Od tego czasu Sony, co najmniej dwa razy w roku wypuszczało na rynek kolejne "Zetki". Najnowsza z nich - Xperia Z5 Premium zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku. Kolejne prawdopodobnie nie pojawią się nigdy.

Czytaj też: Sony zaszalało - Oto 3 nowe Xperie

Jun Makino, manager produktu w Sony Mobile, odbył krótką rozmowę z serwisem uSwitch , w której powiedział o kilka słów za dużo. "Nie mogę komentować przyszłości, ale nie wypuścimy na rynek [Xperii - red] Z6". Chwilę później Makino powtórzył to oświadczenie i podkreślił, że Sony planuje "przejście do następnego etapu wraz z serią Xperią X".

Nowy flagowiec?

Deklaracja przedstawiciela Sony Mobile raczej definitywnie zamyka historię Xperii Z. Nie oznacza jednak wcale, że Sony powiedziało swoje ostatnie słowo na rynku smartfonów.

Niewykluczone, że począwszy od tego roku, rolę flagowej serii telefonów japońskiego producenta przejmie "Xperia X", która została zaprezentowana na targach MWC 2016. W Barcelonie zobaczyliśmy trzech przedstawicieli nowej serii, a najmocniejszy z nich - Xperia X Performance - z powodzeniem mógłby zostać uznany za kontynuatora serii Xperia Z.Wystarczy wspomnieć, że urządzenie to zostało wyposażone w najnowszy układ Snapdragon 820 oraz aż 4 GB RAM. Również szklano-metalowy design nowego smartfona przywodzi na myśl popularne "Zetki".

Może się więc okazać, że całe zamieszanie związane z "uśmierceniem" Xperii Z polega jedynie na zmianie jednej literki w nazwie. Czy taki ruch uratuje przyszłość oddziału Sony Mobile? Wątpliwe.

Zobacz wideo
Więcej o: