Ten magiczny kabel pozwoli ci naładować zarówno iPhone'a, jak i smartfona z Androidem

To jeden z najciekawszych projektów, które w ostatnim czasie pojawiły się na Kickstarterze. LMcable współpracuje zarówno z portem microUSB jak i Lightning.

Australijski startup zaprezentował projekt uniwersalnego kabla, który spodoba się wszystkim użytkownikom urządzeń z systemem iOS, jak i Androidem. Dzięki specjalnej dwustronnej końcówce, kabel LMcable możemy podpiąć zarówno pod złącze microUSB, jak również port Lightning, z którego korzystają wszystkie nowe urządzenia mobilne Apple.

Twórcy kabla zaprezentowali swój projekt w serwisie Kickstarter. Potrzebowali 5 tysięcy dolarów australijskich, aby rozpocząć produkcję. Zainteresowanie LMcable przerosło jednak ich najśmielsze oczekiwania. Na tę chwilę udało im się zebrać już ponad 83 tysiące dolarów od 2400 osób.

LMcable - ProjektLMcable - Projekt LMcable LMcable

Wszystko wskazuje na to, że projekt wkrótce ujrzy światło dzienne. Australijczycy zaprezentowali już działający egzemplarz urządzenia. Aby zarezerwować swój egzemplarz LMcable, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 15 dolarów.

LMcableLMcable LMcable LMcable

Nadchodzi USB Type-C

LMcable jest oczywiście interesującym i przydatnym gadżetem. Nie można jednak zapominać, że standard microUSB jest dziś powoli wypierany przez nowe, obustronne złącze USB Type-C. Ten port pojawił się już w niektórych urządzeniach mobilnych z Androidem m.in. w smartfonach Nexus 6P, Microsoft Lumia 950 i 950 XL oraz OnePlus 2. Również zaprezentowany niedawno LG G5 zostanie wyposażony w to złącze.

Niewykluczone, że w przyszłości nawet Apple skusi się na zastosowanie USB Type-C w swoich urządzeniach mobilnych. Byłaby to prawdziwa rewolucja, zważywszy, że dotychczas firma z Cupertino starała się dystansować od uniwersalnych standardów. "Jaskółką", która wiosny oczywiście nie czyni jest pojawienie się USB Type-C w zaprezentowanym niedawno MacBooku.

Źródlo: Kickstarter

Więcej o: