Premiera iPhone'a 15. Kiedy zobaczymy nowe smartfony Apple? I gdzie oglądać konferencję?

Już we wtorek Apple zaprezentuje cztery nowe smartfony, które - jak wynika z nieoficjalnych przecieków - zaoferują całkiem sporo nowości. O której rozpocznie się wydarzenie i gdzie można śledzić je na żywo?

Jeśli wierzyć informatorom, iPhone'y 15 będą pierwszymi w historii smartfonami od Apple ze złączem USB typu C. Apple porzuca autorski standard Lightning, którego kurczowo trzymało się przez ostatnie lata pod naciskiem Unii Europejskiej, która wymaga, aby wspólnym standardem ładowania we wszystkich urządzeniach przenośnych sprzedawanych na terenie UE od jesieni 2024 roku było właśnie USB-C.

Zobacz wideo Apple jedynie kopiuje od innych? Bzdura. Te trzy urządzenia zmieniły świat technologii [TOPtech]

Premiera nowych iPhone'ów. Kiedy? Gdzie oglądać konferencję?

Od premiery iPhone'a 15 dzieli nas zaledwie kilkanaście godzin. Zgodnie z zapowiedzią Apple, konferencja, na której nowe smartfony zostaną zaprezentowane rozpocznie się we wtorek o godz. 10 czasu lokalnego (w Kalifornii). W Polsce będzie wtedy godzina 19:00. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Apple Park, czyli w siedzibie głównej przedsiębiorstwa w Cupertino, w sercu Doliny Krzemowej.

Całe wydarzenie potrwa ok. 1,5-2 godziny i będzie transmitowane na stronie Apple, w aplikacji Apple TV oraz na platformie YouTube. Wszystkie nowości tradycyjnie będziemy też opisywać na bieżąco w naszej relacji na Next.Gazeta.pl.

 

Apple sygnuje swój event hasłem "Wonderlust" (co można przetłumaczyć jako żądza cudów lub pragnienie zdumienia). Na polskiej stronie internetowej przedsiębiorstwa widnieje jednak inne hasło - "Fenomenalia". Firma tymi hasłami najpewniej chce podkreślić, że wydarzenie będzie obfitować w nowości. Tradycyjnie iPhone'a 15 zobaczymy w czterech odmianach różniących się wielkością i możliwościami:

  • iPhone 15 z ekranem 6,1",
  • iPhone 15 Plus z ekranem 6,7",
  • iPhone 15 Pro z ekranem 6,1",
  • iPhone 15 Pro Max (lub iPhone 15 Ultra) z ekranem 6,7".

Podobno Apple opracowało nowe, jeszcze lepsze ekrany (przynajmniej w wersjach Pro), zaoferuje nowy, niezwykle wydajny procesor i aparat z nawet sześciokrotnym zoomem optycznym. Trwały też prace nad odświeżeniem designu, przede wszystkim wyspy z czujnikami zwanej Dynamic Island. Czy faktycznie tak będzie? Tego dowiemy się już we wtorkowy wieczór.

Więcej o: