Depp, Pitt, Bale.... Oto 10 najbardziej przepłacanych gwiazd Hollywood w 2015 roku

Są największymi gwiazdami kina i inkasują za swoje role dziesiątki milionów dolarów, jednak wysoka gaża i znane nazwisko nie zawsze przekładają się sukces finansowy filmu. Magazyn Forbes stworzył listę najbardziej przepłacanych aktorów w 2015 r., na której znalazły się największe nazwiska kina, takie jak: Jonny Deep, Brad Pitt czy Christian Bale. Autorzy zestawienia, porównali zarobki aktorów za ostatnie 3 produkcje, w których brali udział a następnie zestawili je z przychodami producentów za te filmy.
Tom Cruise Tom Cruise AP/Chris Young

Depp, Pitt, Bale.... Oto 10 najbardziej przepłacanych gwiazd Hollywood w 2015 roku

 

Są największymi gwiazdami kina i inkasują za swoje role dziesiątki milionów dolarów, jednak wysoka gaża i znane nazwisko nie zawsze przekładają się sukces finansowy filmu. Magazyn Forbes stworzył listę najbardziej przepłacanych aktorów w 2015 r., na której znalazły się największe nazwiska kina, takie jak: Jonny Deep, Brad Pitt czy Christian Bale.
Autorzy zestawienia, porównali zarobki aktorów za ostatnie 3 produkcje, w których aktorzy brali udział a następnie zestawili je z przychodami producentów za te filmy.

Są największymi gwiazdami kina i inkasują za swoje role dziesiątki milionów dolarów, jednak wysoka gaża i znane nazwisko nie zawsze przekładają się sukces finansowy filmu. Magazyn Forbes stworzył listę najbardziej przepłacanych aktorów w 2015 r., na której znalazły się największe nazwiska kina, takie jak: Johnny Deep, Brad Pitt czy Christian Bale.

Autorzy zestawienia, porównali zarobki aktorów za ostatnie 3 produkcje, w których brali udział a następnie zestawili je z przychodami producentów za te filmy.

10. Tom Cruise

Każdy 1 dolar wydany na kontrakt Toma Cruise'a przyniósł 13,60 dol. zysku.

Ben Affleck Ben Affleck PATSY LYNCH/East News

9. Ben Affleck

12,30 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Brad Pitt Brad Pitt JORDAN STRAUSS/AP

8. Brad Pitt

12 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Channing Tatum Channing Tatum Evan Agostini / Evan Agostini/Invision/AP

7. Channing Tatum

10,80 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Christian Bale Christian Bale Fot. Evan Agostini / Evan Agostini/Invision/AP

6. Christian Bale

9,20 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Will Smith Will Smith Fot. Chris Pizzello / Chris Pizzello/Invision/AP

5. Will Smith

8,60 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Liam Neeson (Michael Collins) W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Liam Neeson (Michael Collins) Fot. Joel Ryan AP

4. Liam Neeson

7,20 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Will Ferrell Will Ferrell Charles Sykes / Charles Sykes/Invision/AP

3. Will Ferrell

6,80 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Denzel Washington na premierze filmu Denzel Washington na premierze filmu "Księga ocalenia" w Los Angeles. AP/Matt Sayles

2. Denzel Washington

6,50 dol. zysku na każdego wydanego dolara.

Johnny Depp Johnny Depp FABRIZIO BENSCH / REUTERS / REUTERS

1. Johnny Depp

Najbardziej przepłacanym aktorem w 2015 r. okazał się Johnny Depp. Każdy 1 dolar wydany na jego gażę przyniósł producentom tylko 1,20 dol. zysku.

Więcej o: