Najlepsze darmowe odtwarzacze do filmów i muzyki

Zapewne każdy posiada swój ulubiony player do słuchania muzyki, czy oglądania filmów na komputerze. Być może pora spróbować czegoś nowego? Oto zestawienie najlepszych, najprostszych i najpopularniejszych darmowych odtwarzaczy multimedialnych.
ALLPlayer 6.2 ALLPlayer 6.2 ALLPlayer

ALLPlayer

ALLPlayer to darmowy odtwarzacz wideo, który umożliwia oglądanie dowolnego filmu na ekranie komputera. ALLPlayer oferuje funkcję pobierania napisów oraz instaluje i ewentualnie pobiera brakujące kodeki

ALLPlayer posiada także integrację z serwisem VOD - kinoplex.gazeta.pl, dzięki czemu możemy oglądać darmową bazę filmową serwisu. Niestety niektóre dodatkowe funkcjonalności wymagają rozszerzenia do płatnej wersji programu.

ALLPlayer - pobierz tutaj

Plusy:
- polska wersja;
- automatycznie pobiera wymagane kodeki;
- dostęp do darmowej bazy filmów;
- prosty w obsłudze.


Minusy:
- płatne dodatkowe funkcje.

Kodi (XBMC) Kodi (XBMC) Kodi (XBMC)

Kodi (XBMC)

Kodi to program typu media center pozwalający stworzyć z komputera centrum domowej rozrywki. Dawniej aplikacja nosiła nazwę XBMC.

Kodi posiada funkcję katalogowania multimediów z funkcją szybkiego przeglądania poszczególnych klipów. Interfejs Kodi jest w pełni konfigurowalny i można z niego korzystać jak ze zwykłego menu w telewizorze lub dekoderze telewizji satelitarnej.

Kodi obsługuje również pliki dostępne w Sieci (odtwarzanie na zasadzie streamingu), płyty CD oraz DVD czy nawet dane spakowane jako ZIP i RAR. Co więcej, KODI skanuje również dysk twardy w poszukiwaniu opisów do plików, list odtwarzania oraz wielu innych.

Kodi - pobierz tutaj

Plusy:
- obsługa serwisów streamingowych i VOD (w tym polskie);
- możliwość rozszerzenia funkcjonalności dzięki wtyczkom;
- zamienia nasz PC w centrum multimedialne.

Minusy:
- konieczność przeklikiwania się przez wiele ekranów, zanim przejdziemy do pożądanej przez nas funkcji.

MPC-HC MPC-HC MPC-HC

Media Player Classic Home Cinema

Media Player Classic, dzięki swojej dużej funkcjonalności, bardzo często dodawany do paczek kodeków jako domyślny odtwarzacz. Zawdzięcza to swojej dużej funkcjonalności - odtwarzanie napisów, zmiana ścieżki dźwiękowej, wyświetlanie statystyk filmu, utworzenie listy odtwarzania.

Odtwarzacz Media Player Classic obsługuje natywnie odtwarzanie filmów w formacie DVD, dzięki czemu z powodzeniem możemy nim zastąpić domyślny Windows Media Player. Co ciekawe jeśli jesteście użytkownikami pakietu kodeków K-lite Codec Pack to zapewne znacie, a być może i używacie tego odtwarzacza jako domyślnego playera, który może być instalowany wraz z tymi popularnymi kodekami dla systemów Windows.

Media Player Classic nie zajmuje dużych zasobów w komputerze, więc z powodzeniem może być uruchomiony nawet na starszych i mniej wydajnych konfiguracjach sprzętowych. 

Media Player Classic Home Cinema - pobierz

Plusy:
- możliwość wyboru zewnętrznych napisów;
- dodatkowe paski - statystyki, informacje o autorach, playlista;
- małe wymagania sprzętowe;
- możliwość odtwarzania płyt DVD.


Minusy:
- brak.

PotPlayer PotPlayer Daum

PotPlayer

PotPlayer to odtwarzacz multimedialny wyróżniający się pełnym wsparciem sprzętowym dla odtwarzania materiałów wideo. Player posiada wsparcie dla technologii DXVA, CUDA, QuickSync, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość odtwarzanych filmów na naszej konfiguracji sprzętowej.

PotPlayer to także wsparcie dla materiałów zapisanych w różnych formatach 3D. Aplikacja potrafi uruchomić różne formaty filmów zapisanych w 3D (Side by Side, Top and Bottom, Page Flipping). Jeśli posiadacie czytnik Blu-Ray w komputerze to zapewne ucieszy Was również pełne wsparcie dla tego formatu.

Odtwarzacz posiada osobne buildy dla systemów 32 i 64-bitowych, dzięki czemu jest w stanie wykorzystać pełny potencjał wynikający z różnych architektur tych systemów. Podczas instalacji możemy wybrać możliwość instalacji dodatkowych kodeków, których używa program, w celu wsparcia dla jak największej ilości formatów wideo i audio.

PotPlayer - pobierz tutaj

Plusy:
- wsparcie dla sprzętowej akceleracji;
- zaawansowane ustawienia;
- polska wersja językowa.

Minusy:
- może być zbyt skomplikowany dla początkujących użytkowników.

VLC Media Player VLC Media Player VLC Media Player

VLC Media Player

VLC Media Player to darmowy odtwarzacz, spełniający ponadstandardowe wymagania użytkowników.

Funkcjonalnością, która wyróżnia ten program na tle innych, jest możliwość stworzenia serwera wysyłającego strumieniowo obraz i dźwięk (streamowanie), dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć filmy z naszego komputera na np. konsoli Playstation 3.

Popularność VLC Media Player wynika z jego intuicyjnego interfejsu, a także automatycznej obsługi większości formatów plików multimedialnych na rynku - aplikacja posiada wbudowane kodeki do obsługi takich plików jak mkv, mp4, avi, mp4, mp3, mpg i innych. VLC Media Player dostępny jest na komputery PC z systemami Windows, Mac OS X i Linux.

VLC Media Player - pobierz tutaj

Plusy:
- możliwość wyboru zewnętrznych napisów;
- możliwość streamowania materiałów na inne urządzenia;
- polska wersja językowa;
- odtwarzanie płyt DVD i strumieni z sieci.

Brak większych widocznych wad.

BestPlayer

BestPlayer w drugiej już odsłonie, to wg nas najprostszy player - zarówno w użyciu, jak i instalacji.

Wystarczy pobrać plik exe z programem i już możemy cieszyć się całą jego funkcjonalnością. Program posiada również opcje zmiany proporcji obrazu, jak i odtwarzania i przesuwania plików z napisami.

Do pełnego i prawidłowego odtwarzania wszystkich formatów wymaga jednak zainstalowanych kodeków, jak np. K-Lite Codec Pack, które można pobrać tutaj.

BestPlayer - pobierz tutaj

Plusy:
- polska wersja;
- nie wymaga instalacji;
- możliwość wyboru zewnętrznych napisów i przesuwania ich;
- suwak z zaawansowanymi opcjami;
- mały rozmiar (ok. 1MB);
- możliwość wyboru ścieżki audio.


Minusy:
- do pełnego działania wymaga zainstalowanych kodeków.

Sciagnij - przycisk play Sciagnij - przycisk play sciagnij.pl

Idealny odtwarzacz do wszystkiego?

A z jakiego odtwarzacza Wy korzystacie na co dzień?

Być może nie zawarliśmy w naszym zestawieniu playera, który Waszym zdaniem nosi miano "idealnego" i gorąco go polecacie? A może chcecie po prostu podzielić się wrażeniami z użytkowania któregoś z odtwarzaczy zawartych w naszym artykule?

Dajcie nam znać w komentarzach.

 

Najlepsze darmowe odtwarzacze do pobrania:

- ALLPlayer

- Kodi (XBMC)

- Media Player Classic Home Cinema

- Pot Player

- VLC Media Player

- BestPlayer

Więcej o: