Niesamowite kobiety rządzące Doliną Krzemową

?Business Insider opublikował listę czternastu najbardziej wpływowych kobiet w Dolinie Krzemowej, czyli miejscu, które uznawane jest za światowe centrum nowych technologii

Dolina Krzemowa stanowi od ponad pięćdziesięciu lat centrum amerykańskiego przemysłu, tzw. nowych technologii, głównie przemysłu komputerowego. Jak się okazało, kraina technologicznych gigantów to świat nie tylko dla mężczyzn, ale także kobiet, które piastują jedne z najbardziej prestiżowych stanowisk w największych koncernach świata.

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło Meg Whitman (była szefowa eBaya), która w drugiej połowie zeszłego roku objęła stanowisko prezesa koncernu Hewlett-Packard. Przed Whitman stoi wyzwanie przywrócenia koncernu do prawidłowego funkcjonowaniu po odejściu z HP Marka Hurda. Drugie miejsce na liście zajęła Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka, która uważana jest za prawą rękę założyciela portalu Marka Zuckerberga. Twórcy rankingu zwracają uwagę, że po wejściu na giełdę największego na świecie portalu społecznościowego, Sandberg zostanie jedną z nielicznych miliarderek, które osiągnęły fortunę swoją pracą, a nie ją dziedzicząc.

Na trzecim miejscu uplasowała się Leah Busque, założycielka lokalnej sieci TaskRabbit. Czwarte miejsce przypadło Jessice Scorpio, założycielce portalu GetAround. Społecznościowy portal GetAround łączy osoby, które chcą wypożyczyć komuś swój aktualnie nieużywany samochód, np. na kilka godzin lub jeden dzień.

W rankingu najbardziej wpływowych kobiet w Dolinie Krzemowej znalazła się także zaledwie 20-letnia studentka uniwersytetu Stanford Ernestine Fu. W marcu zeszłego roku dołączyła ona do zespołu w firmie Aslop Louie Partners, a już miesiąc później trafiła na okładkę amerykańskiego magazynu "Forbes" i została okrzyknięta najmłodszym inwestorem w Dolinie Krzemowej.

Listę zamyka Mary Meeker, partnerka w Kleiner Perkins Caufild & Byers, jedna z najbardziej rozpoznawalnych guru w Dolinie. Wcześniej przez wiele lat Meeker pełniła funkcję prezesa w domu analitycznym Morgan Stanley.

Więcej o: