Rossmann wycofuje płyn do kąpieli dla dzieci Babydream

W pielęgnacyjnym płynie do kąpieli Babydream dostawca stwierdził obecność śladowych ilości drobnoustroju z gatunku Serratia. Dlatego sieć sklepów Rossmann wycofała produkt ze sprzedaży.

- Od producenta Babydream, firmy GEWO, otrzymaliśmy informację o wystąpieniu śladowych ilości drobnoustroju i od razu zdecydowaliśmy się wycofać produkt ze sprzedaży. Nie mieliśmy nakazu jego wycofania, to była wyłącznie nasza decyzja - wyjaśnia Eliza Dorosz-Panek, rzecznik prasowy Rossmann Polska. Płyn Babydream dostępny jest tylko w sklepach Rossmann, a drobnoustroje wykryto w dwóch partiach produktu 11/2014 11 (pojemność 500 ml) oraz 11/2014 12 (pojemność 1000 ml). Numery te można znaleźć na tylnej stronie opakowania, w jej środkowej części. Rossman zdecydował się jednak na wycofanie całej partii produktu.

- Ten produkt Rossmann posiadał na wyłączność. W Polsce w sprzedaży był od połowy lipca do końca sierpnia. Płyn do kąpieli był jednak sprzedawany także w Niemczech, w Czechach i na Węgrzech. Tam trafiły dużo większe partie i także w tych krajach produkt został wycofany ze sprzedaży - mówi Dorosz-Panek. - Nie mieliśmy do tej pory żadnej informacji o problemach zdrowotnych związanych z kąpielą w tym płynie - dodaje rzeczniczka.

Co znaleziono w Babydream? Drobnoustroje z gatunku Serratia mogą wywoływać infekcje u osób z osłabioną odpornością. Podczas stosowania produktu jako płynu do kąpieli liczba tych drobnoustrojów jest znacznie mniejsza ze względu na rozcieńczenie. Klienci, którzy posiadają produkt wskazanej serii i zwrócą go w dowolnej drogerii, otrzymają zwrot pieniędzy bez konieczności okazywania paragonu. - Pozostałe serie produktu są bezpieczne i mogą być stosowane - zapewniają przedstawiciele sieci.

- Prowadzone są badania płynu do kąpieli Babydream i nie widzę przeciwwskazań, by produkt po spełnieniu wszystkich norm nie miał ponownie trafić na sklepowe półki w Rossmannie - dodaje Dorosz-Panek.

Więcej o: