Wars otwiera własne restauracje. Pociągowe jedzenie nie tylko dla podróżnych

Wyremontowany tuż przed Euro Dworzec Warszawa Wschodnia będzie pierwszym miejscem, w którym otwarty zostanie pierwszy stacjonarny Wars Express - restauracja firmowana przez znaną z polskich torów markę wagonów restauracyjnych

Na podróżnych czekać będą już nie tylko fastfoodowe bary na dworcach kolejowych czy restauracje w położonych w pobliżu galeriach handlowych. Do walki o klientów przyłącza się właśnie Wars, a dokładniej - nowe lokale Wars Express. Pierwszy zostanie otwarty lokal na Dworcu Kolejowym Warszawa Wschodnia. - Otwarcie planowane jest na połowę grudnia tego roku - mówi Iwo Orzełek, kierownik zespołu marketingu w Warsie. Jak udało się nam dowiedzieć, punkt ten będzie mieć charakter samoobsługowy. Ze względu na małą powierzchnię nie ma wystarczająco dużo miejsca na wydzielenie oddzielnej części i wprowadzenie obsługi przy stolikach.

Spółka, która należy do PKP InterCity i skarbu państwa, rozgląda się już jednak za kolejnymi lokalizacjami - przede wszystkim na terenie przebudowywanych dworców kolejowych, w tym w Krakowie, we Wrocławiu, w Poznaniu, Trójmieście czy Katowicach. Pierwszy Wars Express będzie lokalem zarządzanym przez pracowników spółki, kolejne mają być otwierane na zasadzie franczyzy. - Prowadzimy rozmowy w sprawie obecności na najważniejszych dworcach w kraju. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie przyciągać do nas nie tylko pasażerów - dodał Orzełek.

Poziom cen w Wars Express ma być konkurencyjny w stosunku do oferty pozostałych punktów gastronomicznych na dworcach. Menu będzie dostosowane do warunków dostępnych na danym dworcu i będzie inne niż to oferowane w wagonach Warsa. - Jeżeli powierzchnia pod lokal będzie wystarczająco duża, będą mogły powstawać punkty z obszernym menu i obsługą. Takie jak w przypadku Dworca Warszawa Wschodnia będą zmuszały do tworzenia mniejszych punktów samoobsługowych - powiedział Orzełek i dodał, że Wars Express jest konceptem unikalnym dla gastronomii dworcowej.

60 lat historii

Wars to spółka usługowa obsługująca podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i sypialnych. Na rynku przewozów pasażerskich istnieje od ponad 60 lat. "Wspólnie z podróżnymi przejechaliśmy przeszło 5 mld km, m.in. do Stambułu, Paryża, Odessy, Brukseli, Moskwy, Kijowa, Wilna, a nawet Irkucka i Nowosybirska" - czytamy w komunikacie spółki

Wars obsługuje 69 wagonów gastronomicznych (w tym 19 restauracyjnych i 50 barowych), 55 wagonów sypialnych i 129 z miejscami do leżenia. W ramach spółki Wars od 2010 roku działa także restauracja Green Patio w Warszawie.

Więcej o: