"Bohaterowie" ze Stadionu Narodowego reklamują... męskie kosmetyki

16 października ulewny deszcz zmusił organizatorów do przełożenia o jeden dzień meczu piłkarskiego Polska - Anglia, minister sportu Joannę Muchę do oddania się do dyspozycji premiera, a dwóch kibiców ośmielił do szaleńczej zabawy na nasiąkniętej wodą murawie. Nagrania z ich wyczynami postanowiła wykorzystać w reklamie firma produkująca kosmetyki.

Przełożenie meczu wzbudziło w Polsce ogromne emocje. Sprawa trzech kibiców, których media okrzyknęły bohaterami Basenu Narodowego, także wywołała wiele komentarzy. Trzem kibicom za wtargnięcie na murawę groziło do trzech lat więzienia albo pięć tysięcy złotych grzywny. Chęć pokrycia kosztów ewentualnej kary zgłosił m.in. komentator Polskiego Radia Tomasz Zimoch. Prawnicy zauważyli jednak, że byłoby to działanie niezgodne z prawem. O sprawie wypowiedział się nawet sam premier Donald Tusk. "Ich akcja nikomu nie zagrażała. Moim zdaniem nie zasługują na karę. Trzeba dbać o bezpieczeństwo na stadionach, ale to była wyjątkowa sytuacja" - opublikował swoją wypowiedź na stronie kancelarii premiera. Ostatecznie żadnej kary pieniężnej sąd na niesfornych kibiców nie nałożył - skończyło się na dwuletnim zakazie stadionowym.

Zainteresowanie Polaków losami "bohaterów" postanowiły wykorzystać w reklamach firmy. Na początku listopada Kwejk.pl postanowił nagrodzić kibiców "za rozśmieszenie Polaków". "Bohaterowie" otrzymali 10 tys. zł i dwumiesięczny zapas dropsów Mentos. Teraz fragment nagrania ze stadionu pojawił się w reklamie kosmetyków dla mężczyzn Soraya Men Adventure.

Zobacz wideo

Hasło kampanii brzmi: "Men Adventure - dla pasjonatów, dla nieustraszonych, dla szukających przygód, dla odważnych". W filmiku reklamowym wykorzystano fragment nagrania z odwołanego z powodu ulewy meczu, na którym widać ślizgającego się po murawie sympatyka reprezentacji Polski.

Producent - należąca do szwedzkiego koncernu Cedderroth AB Soraya - po raz pierwszy decyduje się na dużą kampanię medialną kosmetyków dla mężczyzn. Twarzami kosmetyków dla kobiet były w zeszłym roku Krystyna Janda i Maria Seweryn. Oprócz spotów firma najwyraźniej liczy także na to, że reklama rozpowszechni się jako viral w internecie. Umieściła film w sieci, a w niedzielę uruchomiła swój profil na Facebooku, na którym pierwsze wpisy dotyczą właśnie spotów "Nieustraszeni z Narodowego".

Spot jest emitowany od 9 listopada m.in. w kanałach tematycznych TVN i Polsatu.

Więcej o: