Chcesz zrobić e-zakupy świąteczne? Tesco już nie ma wolnych terminów

Sklepy internetowe przed świętami Bożego Narodzenia przeżywają prawdziwe oblężenie. Polacy chętnie robią większe zakupy z dostawą do domu. Nie trzeba stać w kolejkach ani dźwigać ciężkich toreb. Problem w tym, że w niektórych dużych sklepach w Warszawie, m.in. w sieci Tesco, na cztery dni przed Wigilią zakupów zrobić już nie można - nie ma wolnych terminów na dostawy

Nie otrzymaliśmy informacji, żeby podobne problemy były w innych miastach (regionach) regionach obsługiwanych przez sieć. Sprawdziliśmy również dostępność terminów w innych sieciach oferujących usługę zakupów internetowych. W Auchan, Piotrze i Pawle oraz Almie dostępne są wybrane terminy dostaw na dni przedświąteczne.

Sieć Tesco uruchomiła sklep internetowy w maju tego roku. - W listopadzie rzecznik prasowy Tesco Polska Michał Sikora powiedział nam, że zainteresowanie zakupami internetowymi cieszy się tak dużym zainteresowaniem w stolicy, że sieć zmuszona została do kupienia dodatkowych samochodów.

Tesco obsługuje obecnie osiem miast (regionów) w Polsce - Warszawę i przedmieścia, Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków, Bielsko-Białą, Gdynię i Śląsk. Na początku 2013 roku powiększony zostanie obszar Śląska. - W pierwszej połowie przyszłego roku uruchomimy usługę click and collect, czyli możliwość robienia zakupów przez internet i odebrania ich bezpośrednio w sklepie. Ten system bardzo sprawdził się w Wielkiej Brytanii - zaznaczył Sikora.

Więcej o: