W Gdańsku czeka zaskoczenie. Na InfoShare 2015 przyjedzie twórca "Angry Birds"

Na największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji Tech & New Media & Startups InfoShare 2015 Peter Vesterbacka opowie o doświadczeniu w budowaniu marki gry komputerowej "Angry Birds" i globalnego biznesu. Konferencja już 12 czerwca w Gdańsku.

- Jesteśmy zaszczyceni, że wraz z Olivia Business Centre udało się nam zaprosić Petera Vesterbackę do Gdańska - potwierdza Grzegorz Borowski, jeden z organizatorów z fundacji InfoShare. - Twórca sukcesu gry komputerowej "Angry Birds" pomiędzy prelekcjami w Las Vegas i Moskwie podzieli się w Gdańsku wiedzą i doświadczeniem z budowania marki globalnej.

- Bardzo się cieszymy, że Peter będzie częścią tegorocznej edycji InfoShare i jesteśmy pewni, że oferując taki program, czynimy to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Rozwój innowacyjnego biznesu w Trójmieście to dla nas ważny cel, który stawiamy sobie w Olivia Business Centre. Wykreowanie światowej marki to unikalna wiedza i doświadczenie, jakim podzieli się Peter, co - mamy nadzieję - przyczyni się do tego, aby także tu, w Gdańsku, rozwijały się pomysły biznesowe na globalną skalę - wyjaśnia Jake Jephcott, Business Development Director OBC.

W konferencji InfoShare weźmie udział ponad 3,5 tys. zarejestrowanych uczestników i blisko 100 prelegentów z całego świata.

- Tematycznie prelekcje zostały podzielone na trzy sceny: scena główna z wystąpieniami Big Leaders & Future Trends oraz Digital Marketing, scena tech - Front-end/Backend technology oraz Startup/People Stage z wystąpieniami inwestorów i start-upów, kobiet lubiących nowe technologie - Geek Girls Carrots czy gości specjalnych panelu o sektorze kosmicznym - dodaje Grzegorz Borowski.

Na zwycięzcę Startup Contest powered by Starter czeka 20 tys. euro w gotówce, a w puli dla najlepszych start-upów zgromadzono 1 mln euro od inwestorów. Ponadto równolegle będą się odbywać warsztaty oraz spotkania z inwestorami w Startup Expo. Przewidziano także wieczorne spotkanie networkingowe na bursztynowej PGE Arena, poranne biegi po plaży, a po zakończeniu konferencji w sobotę 13 czerwca Wyścigi Smoczych Łodzi na Motławie i zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności.

Więcej o: