Nowa Syrena Ligea. Mamy pierwsze zdjęcia następczyni legendarnego polskiego auta

Powraca kolejna legenda polskiej motoryzacji. FSO podpisała z polsko-kanadyjskim biznesmenem umowę o współpracy nad dwoma modelami Syreny. Prezentujemy zdjęcia najnowszej Syreny Ligea.

FSO SA oraz polsko-kanadyjski projektant przemysłowy Arkadiusz Kaminski, założyciel i dyrektor generalny AK Motor International Corporation, już w 2013 r. zawarli umowę regulującą przyszłość marki Syrena. Na jej podstawie FSO zachowało prawa do tej marki, a AK Motor uzyskała oficjalne i wyłączne prawa do rozwoju, wytwarzania i marketingu pojazdów AK Syrena.

- AK Motor Polska i FSO koordynują przyszłą ścieżkę marki Syrena od kilku lat i na początku 2015 r. ratyfikowały formalną umowę o współpracy na rzecz rozwoju dwóch nowych pojazdów - wyjaśnia w rozmowie z Dziennik.pl Arkadiusz Kaminski. Pierwszy z nich to Syrena Meluzyna, którego projekt firma przedstawiła w grudniu 2013 r. Jego model w skali 1:5 ma zostać zaprezentowany w najbliższych tygodniach.

Drugim z pojazdów ma być sportowa Syrena Ligea. Samochód ma zerwać z tradycją montowania w syrenach silnika z przodu. Jednostka napędowa zostanie umieszczona centralnie, jak w autach sportowych typu Audi R8.

AK Syrena Ligea ma służyć również jako platforma do eksperymentów naukowych i rozwoju innowacyjnych technologii, które pojawią się w przyszłych samochodach.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: