Masz te buty z Decathlonu? Mogą być niebezpieczne. Zobacz, jak rozpoznać wadliwy produkt

Decathlon wycofuje z rynku wadliwe buty. Jak podaje producent, mogą być niebezpieczne dla użytkownika. W Polsce kampanią objętych jest 4437 par butów. Pokazujemy, jak rozpoznać te wadliwe.

Decathlon poinformował, że buty Quechua Forclaz 500 High (damskie: 8319662, 8319101, kraj pochodzenia: Rumunia; męskie: 8319097,8319098, kraj pochodzenia: Ukraina) mogą być niebezpieczne dla użytkowników. Haczyk jednego z butów może zaczepić o wstawkę drugiego buta.

Quechua podaje, że otrzymała od swoich klientów informację o tym, że wspomniane buty łatwo ulegają rozdarciu na wysokości wstawki wykonanej z materiału syntetycznego. Badania przeprowadzone przez firmę wykazały, że konstrukcja butów Forclaz 500 High rzeczywiście może w szczególnych okolicznościach spowodować utratę równowagi i przewrócenie się użytkownika.

Jak opisuje firma, może to nastąpić na skutek zaczepienia haczyka od sznurówki o wstawkę drugiego buta, w sytuacji gdy użytkownik stawia stopy bardzo blisko siebie - np. podczas schodzenia w dół.

Zobacz, jak rozpoznać wadliwy but >>>

Quechua wzywa wszystkich posiadaczy wadliwych butów o odniesienie ich do najbliższego sklepu Decathlon w celu wymiany lub zwrotu kosztów. Klienci, którzy nie mają możliwości wybrania się do sklepu, mogą otrzymać zwrot kosztów przelewem, zobowiązując się jednocześnie do zniszczenia butów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: