McDonald's będzie serwować frytki z czekoladą. Gdzie?

Frytki polane czekoladowym sosem? Choć brzmi to raczej jak żart, taki dodatek do swojego menu zamierza wprowadzić sieć McDonald's... Tyle że w Japonii.

Takiego połączenia świat jeszcze nie widział - frytki polane czekoladowym sosem, czyli McChoco Potato.

O swoim oryginalnym pomyśle sieć poinformowała za pomocą Twittera, na którym napisała: "Każdy ma słodką i słoną stronę. Teraz dzięki McChoco Potato nie musisz wybierać".

Dwa rodzaje czekolady

To dziwne danie znajdzie się niestety (a może na szczęście) tylko w japońskich restauracjach sieci McDonald's. McChoco Potato pojawi się w menu na początku przyszłego tygodnia i będzie dostępne tylko przez ograniczony czas. Do wyboru będą dwa rodzaje sosów czekoladowych - ze zwykłej mleczno-kakaowej oraz z białej. Oczywiście niezdecydowani klienci będą mogli wybrać obie opcje.

Japonia wydaje się najlepszym miejscem do testowania tego typu dziwnych dań. Wcześniej największy konkurent sieci McDonald's Burger King wprowadził w ramach specjalnej oferty czarnego Whoopera, w którym w tym kolorze oprócz bułki były także ser i keczup. Zresztą ta kanapka zrobiła całkiem niezłą karierę - wyszła poza Japonię i znalazła się w menu m.in. brytyjskich restauracji tej sieci. Jednak frytki z czekoladą to już wyższy poziom dziwności i może nie wyjść poza Kraj Kwitnącej Wiśni.

Więcej o: