Łukoil znika z Polski. Austriacy kupują wszystkie stacje sieci

Łukoil poinformował dziś, że wycofuje się z polskiego rynku. Jego stacje w Polsce, na Litwie i Łotwie przejmie austriacka firma.

ŁUKOIL Europe Holdings BV podpisał umowę z AMIC Energy Management GmbH na sprzedaż w sumie 230 stacji na Litwie, Łotwie i w Polsce. Transakcja ma zostać zamknięta w drugim kwartale bieżącego roku, a warunkiem tego jest uzyskanie zgody od urzędów antymonopolowych z tych trzech krajów.

Sieć stacji na Litwie i Łotwie będzie zarządzana przez spółki UAB Luktarna i AS VIADA Baltija i przez 5 kolejnych lat będzie funkcjonowała pod niezmienioną nazwą, natomiast w Polsce nazwa stacji zostanie najprawdopodobniej zmieniona na "Amic Energy".

W ubiegłym roku AMIC Energy Management GmbH zakupiła wszystkie 240 stacji Łukoil na Ukrainie. W 2014 r. sieć sprzedała swoje stacje w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, a w ub. r. w Estonii.

W dzisiejszym komunikacie czytamy o optymalizacji struktury firmy, jako przyczynie przeprowadzenia transakcji. W praktyce oznacza to, że Łukoil sprzedaje stacje, na których nie zarabia. W Polsce obecnie posiada ich 116.

Komunikat Łukoil znajduje się tutaj , a Amic Energy tutaj .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: