Ukradł babci hasło do konta i zaciągnął 15 pożyczek

26-latek Płocka ukradł babci i wujkowi loginy i hasła do bankowych kont, po czym zaciągnął na nie 15 pożyczek. Płocczanin usłyszał łącznie 44 zarzuty, spędzi dwa lata w więzieniu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Płocku zakończyli postępowanie przeciwko mężczyźnie, który zaciągał pożyczki na konta babci i wujka.

15 pożyczek na 15 tys. zł

Policjanci prowadzili sprawę od listopada 2015 roku. Do komendy zgłosiła się wówczas 68-letnia mieszkanka Płocka informując, że jej wnuk, za pośrednictwem konta bankowego, na jej nazwisko, zaciągnął w bankach pożyczki na kwotę ok. 5 tys. zł.
Dwa miesiące później podobną wizytę złożył policji syn pokrzywdzonej. Ten sam 26-latek, siostrzeniec miał w ten sam sposób pożyczyć na jego konto 10 tys. zł.

Uwaga na oszustów internetowychUwaga na oszustów internetowych Fot. Renata Dąbrowska AG

Śledczy ustalili, że płocczanin wziął w sumie 15 pożyczek na łączną kwotę 15 tys. zł. 21 kolejnych kredytów próbował zaciągnąć, ale banki negatywnie zweryfikowały jego wnioski. Mężczyzna ukradł ponadto pieniądze.
Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna ukradł login i hasło do konta babci, dzięki temu logował się na jej konto. Miał również dostęp do konta swojego wujka.
26-latkowi przedstawiono łącznie 44 zarzuty. Przyznał się do wszystkich i dobrowolnie poddał się karze dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Zmiana hasła co kilka miesięcy

Jak przypomina Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, "podstawową zasadą bezpieczeństwa w bankowości internetowej jest niepodawanie w żadnym wypadku komukolwiek danych pozwalających na dostęp do rachunku bankowego".

Więcej o: