Zbierasz punkty Payback? Od sierpnia ważne zmiany

Tylko do końca lipca możesz zbierać punkty Payback za zakupy poprzez aplikację mobilną Allegro, jedynie do 16 sierpnia za transakcje w Empiku i na empik.com.

Z programu lojalnościowego Payback wycofują się kolejne duże podmioty. Kilka miesięcy temu zrobił to Smyk i Real (przejęty przez Auchan), teraz punktów Payback nie zdobędziemy też w Empiku (ani na Empik.com) oraz za zakupy poprzez aplikację mobilną Allegro. Także Bank Zachodni WBK od sierpnia nie będzie już wydawał nowych kart płatniczych Payback, umożliwiających zbieranie punktów za płatności.

Zarówno Empik jak i Allegro informują, że zebrane punkty nie tracą ważności.

Grono naprawdę atrakcyjnych partnerów programu Payback zatem się kurczy. Nadal punkty można zbierać m.in. na stacjach BP, w Orange, w Multikinie, na Grouponie, w RTV Euro AGD, PSB Mrówka, Link4, C&A czy AliExpress.

Jednak wiele osób do programu zniechęca fakt, że uzbieranie liczby punktów, którą można wymienić na naprawdę atrakcyjną nagrodę, jest bardzo czasochłonne (tym bardziej gdy partnerów jest coraz mniej). Przykładowo, w Empiku za każde wydawane 3 zł jest przyznawany 1 punkt Payback. Tymczasem np. pompkę rowerową otrzymamy za 3 999 punktów, czyli po wydaniu w Empiku prawie 12 tys. zł.

Salon EmpikSalon Empik Empik

Payback kusi też kuponami „mnożącymi” liczby punktów. Niemniej np. przy regularnym tankowaniu na stacji BP najpierw klienci otrzymywali cztery razy więcej punktów, po pewnym czasie dwukrotnie więcej, potem tylko o 50 proc. więcej, a z czasem i takie kupony przestały być wydawane regularnie.

Jak wynika z informacji portalu cashless.pl, Empik już 17 sierpnia, czyli nazajutrz po pożegnaniu z Paybackiem. uruchomi własny program lojalnościowy „Mój Empik”. Klienci mają otrzymywać indywidualne zniżki i oferty specjalne. Co ciekawe, program ma też dać możliwość zwrotu produktów w ciągu 30 dni bez paragonu.

Więcej o: