Ryanair wraca na Lotnisko Chopina. Nad morze samolotem za 12 zł w godzinę!

Irlandzki przewoźnik powrócił na warszawskie lotnisko Chopina i od dziś rozpoczął loty na trasach do Gdańska i Wrocławia bezpośrednio z Warszawy - informuje warszawski port. Ceny biletów od 12 zł.

O powrocie niskokosztowego Ryanaira do stołecznego portu wiadomo było już w lecie. Dziś stało się to faktem i zamiast z Modlina do Wrocławia i Gdańska polecimy z Lotniska Chopina w Warszawie.

Loty w obu kierunkach odbywać się będą dwa razy dziennie. Z Warszawy do Wrocławia o 8:15 i 17:45, z powrotem o 6:55 i 16:25 (czas trwania lotu to 55 minut). Z Warszawy do Gdańska o 7:50 i 21:40, lot powrotny o 6:25 i 20:20 (czas przelotu 55 minut).

30 października Ryanair zacznie latać trzy razy dziennie na trasach do Gdańska i Wrocławia, a 27 marca zainauguruje połączenie z Warszawy do Szczecina.

Wszystkie samoloty Ryanaira kursujące na trasach zagranicznych nadal startują z lotniska Warszawa-Modlin.

12 zł samolotem nad morze. To możliwe!

Jak informuje irlandzki przewoźnik, bilety na loty ze stolicy na Dolny Śląsk i Pomorze sprzedawane są w cenie od 12 zł w jedną stronę według podstawowej taryfy bez bagażu.

W ramach najtańszej „standardowej” taryfy możemy wziąć bezpłatnie na pokład bagaż podręczny do 10 kg i o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz jedną małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Po sprawdzeniu cen na stronie przewoźnika okazuje się, że lot do Gdańska jutro o 21:40 kosztuje 151 zł, a do Wrocławia o 8:15 aż 226 zł, jednak za 12 zł możemy polecieć nad morze czy na Dolny Śląsk już za tydzień, 11 października. W październiku i listopadzie można znaleźć bardzo dużo biletów za 21 zł w jedną stronę.

Osiem lat nieobecności

Dowodzonego przez Michaela O'Leary'ego Ryanaira nie było na Lotniska Chopina osiem lat. Co prawda, pojawił się tam na kilka miesięcy, jednak tylko z powodu awarii pasa startowego w Modlinie.

Więcej o: