Najbardziej kojarzą się z ekskluzywnymi torebkami. Teraz zaczną produkować rowery?

LVMH Group, właściciel ekskluzywnych marek, m.in. Louis Vuitton, chce wykupić producenta rowerów Pinarello. To początek przygody modowego potentata ze sportem.

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SE, znane jako LVMH Group jest właścicielem luksusowych marek, w tym modowej Louis Vuitton oraz szampanów Moet & Chandon. Spółka chce wejść w sport, a początkiem tej drogi ma być kolarstwo.

Jak donosi portal tuttobiciweb.it, negocjacje na temat przejęcia trwają już kilka miesięcy, do wynegocjowania została jedynie kwota kupna, dlatego transakcja może zostać zamknięta już wkrótce. Wiadomo, że jeśli do niej dojedzie, szefem rowerowej spółki ma pozostać Fausto Pinarello.

Zwycięzca Tour de France na rowerze Pinarello

Firmę Pinarello założył były kolarz, Włoch Giovanni Pinarello. Jego syn Fausto jest prezydentem spółki od 1997 roku. Pinarello wytwarza rowery szosowe, torowe i przełajowe, a pod nazwą Pinarello Travel działa też na rynku podróżniczym.

Wielką popularność marka zdobyła w 1984 roku, kiedy amerykański kolarz Alexi Grewal na rowerze Pinarello zdobył złoty medal w Igrzyskach Olimpijskich. Spółka inwestuje w zawodowe zespoły kolarskie m.in. Telekom czy SKY. Dziś na jej rowerach jeździ m.in. zwycięzca Tour de France, Chris Froome.

Rower miejski Diesel & Pinarello, Only the BraveRower miejski Diesel & Pinarello, Only the Brave Diesel

Mocny wzrost producenta Louis Vuitton

LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton osiągnęła w 2015 roku rekordowe przychody w wysokości 35,7 miliardów euro, co stanowi wzrost o 16 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Najlepsze wyniki spółka zanotowała w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł w 2015 roku 6,6 mld euro, to wzrost o 16 proc. wobec 2014 roku.

Bernard Arnault, szef firmy LVMH powiedział, że wyniki osiągnięte w 2015 roku potwierdzają zdolność spółki do rozwoju i zwiększania udziałów w rynku, pomimo niepewności gospodarczej i geopolitycznej.

Więcej o: