Allegro już sprzedane. Co zmienią nowi właściciele serwisu

Przedstawiciele konsorcjum funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners, czyli nowi właściciele Allegro, podzielili się planami dotyczącymi jego rozwoju. Szykuje się trochę nowości. Być może już wkrótce serwis zacznie sprzedawać wycieczki na drugi koniec świata oraz bilety na wydarzenia kulturalne.

W rozmowie z Pulsem Biznesu David Barker (Cinven), Richard Sanders (Permira) oraz Paweł Padusiński (Mid Europa Partners) zdradzili nieco szczegółów odnośnie kierunku, w którym konsorcjum funduszy zamierza pchnąć największy w Polsce serwis aukcyjny w ciągu najbliższych kilku lat.

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym założeniem jest utrzymanie dotychczasowej pozycji rynkowej (obecnie Allegro ma nieco poniżej 40% rynku). Co ciekawe, priorytetem nie jest w tym wypadku ekspansja na inne rynki naszego regionu. Podstawowy plan skupia się na rozwoju w naszym kraju.

Biorąc pod uwagę przewidywania nowych właścicieli odnośnie wartości rynku e-commerce w Polsce (dwukrotny wzrost w przeciągu najbliższych pięciu lat) liczą oni na wzrost wyceny serwisu w momencie wyjścia z inwestycji w 2021 roku. 

W planach rozwoju Allegro pojawiają się między innymi pomysły uruchomienia platformy sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne, a także nowych usług z obszaru turystyki, mediów oraz finansów. W rozmowie przewinął się również temat przyszłych akwizycji oraz ewentualnych sojuszy, ale widać wyraźnie, że nowi właściciele stawiają raczej na rozwój organiczny serwisu.

Czytaj też: Allegro sprzedane za 3,25 mld dolarów. Największa transakcja internetowa w Polsce

Warto przypomnieć, że Cinven, Permira i Mid Europa Partners zapłaciły za Allegro 3,25 mld dolarów (12,7 mld złotych), przejmując serwis od południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. To jedna z największych transakcji w polskim internecie.

Więcej o: