Allegro już sprzedane. Co zmienią nowi właściciele serwisu

Przedstawiciele konsorcjum funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners, czyli nowi właściciele Allegro, podzielili się planami dotyczącymi jego rozwoju. Szykuje się trochę nowości. Być może już wkrótce serwis zacznie sprzedawać wycieczki na drugi koniec świata oraz bilety na wydarzenia kulturalne.

W rozmowie z Pulsem Biznesu David Barker (Cinven), Richard Sanders (Permira) oraz Paweł Padusiński (Mid Europa Partners) zdradzili nieco szczegółów odnośnie kierunku, w którym konsorcjum funduszy zamierza pchnąć największy w Polsce serwis aukcyjny w ciągu najbliższych kilku lat.

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym założeniem jest utrzymanie dotychczasowej pozycji rynkowej (obecnie Allegro ma nieco poniżej 40% rynku). Co ciekawe, priorytetem nie jest w tym wypadku ekspansja na inne rynki naszego regionu. Podstawowy plan skupia się na rozwoju w naszym kraju.

Biorąc pod uwagę przewidywania nowych właścicieli odnośnie wartości rynku e-commerce w Polsce (dwukrotny wzrost w przeciągu najbliższych pięciu lat) liczą oni na wzrost wyceny serwisu w momencie wyjścia z inwestycji w 2021 roku. 

W planach rozwoju Allegro pojawiają się między innymi pomysły uruchomienia platformy sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne, a także nowych usług z obszaru turystyki, mediów oraz finansów. W rozmowie przewinął się również temat przyszłych akwizycji oraz ewentualnych sojuszy, ale widać wyraźnie, że nowi właściciele stawiają raczej na rozwój organiczny serwisu.

Czytaj też: Allegro sprzedane za 3,25 mld dolarów. Największa transakcja internetowa w Polsce

Warto przypomnieć, że Cinven, Permira i Mid Europa Partners zapłaciły za Allegro 3,25 mld dolarów (12,7 mld złotych), przejmując serwis od południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. To jedna z największych transakcji w polskim internecie.

Więcej o:
Komentarze (54)
Allegro już sprzedane. Co zmienią nowi właściciele serwisu
Zaloguj się
 • jakis_gosc01

  Oceniono 22 razy 16

  Może by tak zacząć od obniżenia tych koszmicznych opłat za wystawianie przedmiotów na sprzedaż i tych złodziejskich prowizji od sprzedaży.

 • welcometopoland

  Oceniono 4 razy 4

  oby wyyebali tych zadufanych, zasiedziałych dyrektorków i hr-owców...

 • aerofan

  Oceniono 3 razy 1

  Prowizje na kategorie m.in. Fotografia, Gry i Konsole na poziomie 6% ? Oni chyba nie wiedzą, jakie są marże na tego typu sprzęcie. Widać po sprzedaży aparatów i obiektywów, jak spadły obroty na Allegro.

 • brusiek11

  Oceniono 7 razy 1

  ..."co zmieni nowy właściciel...?.... - NIC nie zmieni bo biznesmeni nie zajmują się takimi pierdołami i nie po to kupili ten portal.
  Oczywiście zmiany i zamieszanie będzie, ale zrobią to gorliwie tzw "polscy pracownicy" tego serwisu aukcyjnego, a zrobią wszystko aby dać rodakom w dupę.
  Dlatego każdy rozsądny, od wielu lat kupuje poprzez eBay lub bezpośrednio od chińczyków z Alli... - tam nawet drobny detaliczny klient traktowany jest poważnie!
  A propos "zmian" właścicieli - był a właściwie jeszcze jest taki portal ELEKTRODA - polska skarbnica wiedzy wszelakiej .Na portalu tym wychowało się tysiące majsterkowiczów, serwisantów z wielu branż od elektroniki do serwisu agd - niestety sprzedano to "ameryakanom" za ciężką kasę...czekamy teraz jak sens Polskiej Elektrody zdechnie, już portal zaczyna mieć charakter biznesowo-handlowy... nikt nie raczył zapytać o zdanie tysięcy uczestników Elektrody!

 • waapi

  Oceniono 5 razy 1

  Może by tak zacząć od wprowadzenia angielskiego języka menu na portalu oraz płatności PayPal?
  Poza Polandą nikt nie zna ani j. polskiego ani PayU.
  ... a nie sprzedażą biletów ... wow ... wystrzelili

 • Kamil Roszkiewicz

  0

  W kilkanaście dni wartość strony www.allegro.pl spadła z 29mln$ do UWAGA!!!! 13mln$. Dla mnie to coś tu zaczyna śmierdzieć i to dość mocno!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX