W weekend w Polsce zniknie bank. A zaraz potem pojawi się nowy

W nocy z soboty na niedzielę zniknie z rynku FM Bank PBP - właściciel marek Bank SMART i BIZ Bank. Wszystkie te instytucje zastąpi Nest Bank, z usług którego będzie można korzystać już od niedzieli.

O zmianie nazwy z FM Bank PBP na Nest Bank i „konsolidacji” pod tym szyldem marek Bank SMART i BIZ Bank pisaliśmy już we wrześniu. Teraz zapowiadane nowości stają się rzeczywistością.

Dotychczasowi klienci Banku SMART (to bank dla klientów indywidualnych) i BIZ Banku (z ofertą głównie dla mikroprzedsiębiorców) będą musieli w weekend „przecierpieć” przenosiny.

W dniach 29 - 30 października bank przeprowadzać będzie niezbędną modernizację systemów, związaną z rebrandingiem. W tym czasie niedostępna będzie dla klientów bankowość internetowa i mobilna oraz serwisy internetowe banku. Nie będzie też możliwe zasilenie rachunku - tłumaczy Magdalena Szymańska z biura prasowego Nest Banku.

Nie powinno być natomiast problemów w płatnościach kartami. - Będzie je można realizować normalnie, do wysokości salda czy limitu na rachunku na koniec dnia 28 października (piątek) - tłumaczy Szymańska.

W niedzielę klienci obudzą się już w Nest Banku. Ruszy strona www.nestbank.pl, która na razie po prostu „zaprasza wkrótce”. Od poniedziałku 31 października przez tę stronę będzie można już zakładać konta czy lokaty.

Do dyspozycji klientów będzie infolinia, czynna w sobotę 29 października w godzinach 8.00 - 16.00, a w niedzielę 30 października w godzinach 8.00 - 20.00.

Trzeba będzie zaktualizować aplikację

Przesiadka na Nest Bank nie spowoduje zmiany numerów rachunków czy cenników. Klienci będą logowali się do systemu bankowości tymi samymi danymi co dotychczas.

Systemy bankowości internetowej przejdą lifting dostosowujący barwy do kolorów Nest Banku. Wszystkie funkcjonalności pozostaną jednak takie same.

- Logując się pierwszy raz po rebrandingowym weekendzie użytkownicy aplikacji mobilnej Banku SMART będą musieli wykonać aktualizację do wersji Nest Banku. Użytkownicy aplikacji BIZ Banku będą musieli pobrać nową aplikację Nest Banku - tłumaczy Magdalena Szymańska z Nest Banku.

Bank planuje jednak na pierwszą połowę 2017 r. uruchomienie zupełnie nowego systemu bankowości internetowej i mobilnej, „skoncentrowany wokół życia rodzinnego”.

Będą nowości w ofercie

Już od poniedziałku w ofercie Nest Banku pojawi się m.in. 3-miesięczna Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku.

W ofercie pojawi się też nowy produkt oszczędnościowy dla rodzin: Nest Rodzinne
Oszczędności. Będzie to konto oszczędnościowe, na którym klienci będą wynagradzani dodatkowymi premiami zależnymi od liczby posiadanych dzieci i okresu systematycznych wpłat.

Jednocześnie bank zapewnia, że nie ma zamiaru zmieniać dotychczasowych wyróżników swojej oferty, czyli m.in. bardzo taniego konta osobistego. Rachunek w Banku SMART jest jednym z nielicznych na rynku, w których bezwarunkowo darmowe jest prowadzenie rachunku oraz użytkowanie karty do niego, a także wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju.

Łącznie Bank SMART ma ok. 100 tys. klientów, a BIZ Bank ok. 40 tys.

Więcej o: