IKEA uruchomiła zakupy przez internet. Na razie we Wrocławiu, a już wkrótce w całej Polsce

Daniel Maikowski
IKEA poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży mebli przez internet. Mogą z niej skorzystać mieszkańcy Wrocławia i okolic. W lutym 2017 r. usługa ruszy w pozostałych miastach, w których znajdują się sklepy sieci.

"Wiemy, że nie wszyscy mieszkają blisko naszych sklepów i z różnych przyczyn nie mogą do nich dotrzeć. Dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, które traktujemy, jako dopełniające się elementy" – podkreśla Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

Zakupy przez internet już teraz są dostępne dla mieszkańców Wrocławia. Z informacji przekazanych przez sieć wynika, że dostawa obejmuje obszar ok. 100 km od sklepu, co oznacza, że mogą z niej skorzystać również mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Aby sprawdzić czy nowa usługa jest dostępna w naszym miejscu zamieszkania, wystarczy wejść na stronę www.ikea.pl/mebleprzezinternet, a następnie wpisać swój kod pocztowy. Jeśli wyświetli się nam taki komunikat, jak na zdjęciu poniżej, oznacza to, że już teraz możemy skorzystać z wysyłki przez internet.

Meble przez internet - IkeaMeble przez internet - Ikea fot. Ikea

Warto zaznaczyć, że sprzedaż internetowa dotyczy tylko mebli, czyli większych produktów znajdujących się w asortymencie IKEA. Oprócz nich, przez sieć można zamówić takie akcesoria jak gałki, zawiasy czy też oświetlenie szuflad.

„Meble przez internet” nie oferują natomiast zakupu mniejszych artykułów, takich jak szklanki, koce, ręczniki czy pudełka. IKEA również planuje je wprowadzić do sprzedaży internetowej, ale dopiero w okolicach jesieni 2017 roku.

"Często jedno takie zamówienie może zawierać nawet kilkaset części. [...] Dlatego zdecydowaliśmy się na stopniowe wprowadzanie internetowych zamówień, aby móc na bieżąco usprawniać nasze rozwiązania, tak aby dobrze przygotować się do sprzedaży mebli i akcesoriów na terenie całego kraju" – dodaje Monika Zielińska.

W całej Polsce za kilka miesięcy

Pilotażowy program „Meble przez internet" we Wrocławiu ma poprzedzić wprowadzenie tej usługi w całej Polsce. Zgodnie z planami sieci, już w lutym 2017 roku możliwość kupowania mebli przez internet będzie dostępna dla mieszkańców innych miast, (oraz okolicznych miejscowości), w których znajdują się obecnie sklepy IKEA.

Dlaczego IKEA postawiła najpierw na Wrocław? Firma tłumaczy, że w tym mieście posiada obecnie największe zaplecze logistyczno-magazynowe, które jest niezbędne do prowadzenia sprzedaży przez internet.

W czerwcu IKEA uruchomiła usługę "Meble na telefon". Sieć podkreśla, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Podobnie jak sprzedaż internetowa, była ona wprowadzona do oferty firmy etapami.

Jak dokonać zakupu przez internet?

Aby zamówić produkt w sklepie internetowym Ikei należy wykonać następujące kroki:

1) Odwiedź stronę internetową sklepu - http://ikea.com/pl

IkeaIkea fot. IKEA

2) Znajdź interesujący cię produkt

 

IKEAIKEA fot. IKEA

3) Sprawdź czy jest on dostępny w usłudze „Wrocław – meble przez internet”

IKEAIKEA fot. IKEA

4) Kliknij w przycisk „Dodaj do listy i kup przez internet”

IKEAIKEA fot. IKEA

5) Kliknij w przycisk „Zamawiam i płacę” na swojej liście zakupów

IKEAIKEA fot. IKEA

Za meble możemy płacić tylko przy zamówieniu. IKEA nie planuje wprowadzenia płatności przy odbiorze. Warto pamiętać o kosztach zebrania i dostawy zamówienia (co najmniej 139 zł). Przy czym koszt zebrania produktów jest zawsze stały i wynosi 60 zł.

IKEAIKEA fot. IKEA

Póki co, meble mogą być jedynie dostarczone pod nasz adres zamieszkania. Wkrótce IKEA planuje wprowadzić specjalne punkty odbioru, w których będziemy mogli odbierać nasze zamówienia. Pierwszy punkt odbioru zostanie  otwarty w grudniu w Opolu.

Więcej o: